MojElektromobil
Michal 21. januára 2018

Źilinčania majú dôvod na radosť, zatiaľ aspoň čiastočnú. Pri hypermarkete Tesco je postavená nová nabíjacia stanica pre elektromobily. Pri hlavnom vchode si môžete dobiť svoje auto, avšak miesto je vyhradené pre zdravotne ťažko postihnuté osoby. Ak teda nemáte povolenie, elektromobil si tu nedobijete. Alebo je to inak?

„Rýchlonabíjacia stanica pri HM Tesco v Žiline aktuálne prechádza testovaním a bude do prevádzky uvedená v najbližších týždňoch,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti Tesco.

Aktuálne sa v okolí nabíjacej stanice nachádzajú tri parkovacie miesta pre ZŤPO. Ak by chcel vodič svoj elektromobil nabiť, mohol by teoreticky zaparkovať vedľa na mieste pre ostatné automobily, v prípade že by mu to dovoľoval nabíjací kábel. Podľa vyjadrenia hovorkyne však môžme očakávať, že sa tieto miesta zmenia a parkovať tak bude možné pre všetkých zákazníkov.

Tesco má už štyri nabíjacie stanice

Tesco má na Slovensku celkovo 18 čerpacích staníc a tri rýchlonabíjacie stanice. Ide konkrétne o mestá Šaľa, Prešov (ul.Košická) a Košice na ulici Trolejbusová. Nabíjacia stanica v Žiline bude štvrtá v poradí. Prevádzku staníc majú na starosť spoločnosti GreenWay (Košice a Prešov) a Elmark Plus (Šaľa). Dobitie je spoplatnené a poplatok je možné uhradiť faktúrou, ktorá príde zákazníkovi na e-mail. Stačí sa zaregistrovať na web stránke prevádzkovateľa.

Zdroj a foto: Zilinak 

21. januára 2018
Fotománia

+