MojElektromobil

Automobilka Tesla zverejnila na sociálnej sieti LinkedIn nové video, ktorým láka nových zamestnancov do novo-vznikajúcej fabriky Gigafactory v Berlíne. Video má necelú minútu a približuje výrobný proces nových batériových článkov Tesla s označením 4680.

Nové články 4680 boli po prvýkrát predstavené ešte v septembri počas akcie Battery Day. Nové batériové články majú priniesť výraznejšie úspory pri výrobe, čo znamená nižšie náklady a teda aj nižšie ceny elektromobilov. Okrem toho však výrobný proces a ich uloženie do podvozku auta zabezpečí, aby bolo možné zvýšiť kapacitu akumulátorov a teda aj dosiahnuť vyšší dojazd na jedno nabitie. Rovnako tak sa počíta so skrátením nabíjacieho času.

Prvé autá, ktoré dostanú tento typ batériových článkov budú európske Tesla Model Y. Tie budú vyrábané v berlínskej Gigafactory, ktorej výstavba ešte stále prebieha. Do fabriky však potrebujú dostať aj dostatočne kvalitných ľudí, a tak na sociálnej sieti LinkedIn zverejnili video, s ktorým lákajú nových zamestnancov práve do Giga Berlín. Pre nás je však zaujímavé hlavne tým, že zachytáva výrobu spomínaných batériových článkov Tesla 4680.

K videu pridali aj komentár: „V Tesle vyrábame autá vo fabrikách od základov. Teraz chceme spraviť to isté s batériami. Pridajte sa k nám v Berlíne.

15. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+