MojElektromobil

Tesla Model S si zahrá v novom predstavení činohry Slovenského národného divadla.

Bude súčasťou divadelnej adaptácie filmu Štvorec, ktorú SND uvedie v svetovej premiére. Podľa dostupných informácii ide taktiež o celosvetovú premiéru elektromobilu Tesla v divadelnej hre.

Film Štvorec (The Square) režiséra Rubena Östlunda získal viacero ocenení, vrátane Zlatej palmy Cannes 2017, a nominácie na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film. Viac o jeho divadelnej verzii uvádza SND na svojej stránke:

Štvorec. Štyri krát štyri metre. Geometrický útvar, ktorý čaká na svoj obsah. Inštalácia štvorca a jeho umiestnenie do galérie z neho robí tzv. súčasné, zámerne provokujúce umenie.

Spolu s ostatnými výstrednými inštaláciami a sprievodnými marketingovými ťahmi nás má prinútiť prehodnotiť naše životy od privátnych sfér až po najzásadnejšie humanistické otázky. Hlavný hrdina Fabrice je kurátorom pripravovanej výstavy, ktorej dominuje koncept štvorca.

Na začiatku príbehu ho vidíme ako príťažlivého, úspešného, sebavedomého až narcistického muža, ktorý si so svojím platom a neriskujúcim intelektuálnym liberalizmom bohato vystačí. Na konci sa stáva obyčajným ustarosteným chlapom, strápneným jednorazovým milencom, bezradným rozvedeným otcom, z práce vyhodeným bývalým snobom.

Dostať Teslu na javisko nebolo vôbec jednoduché. Ide o jednu z najťažších rekvizít, ktorá sa navyše počas predstavenia po javisku pohybuje.

„Preverovali sme nosnosť a technici tvrdili, že javisko vyše dvojtonové auto udrží. Ale keď sme šli Teslou úplne potichu a bolo počuť, ako drevo pracuje, bolo to dosť desivé,“ uviedol Jaroslav Kapšo z DriveTesla.sk, ktorí vozidlo zabezpečujú.

„V strede javiska je veľký štvorec, podľa ktorého sa volá aj toto dielo. Tesla počas predstavenia jazdí okolo neho, len 2 metre od prvej rady divákov, čo si aj od hercov vyžaduje naozaj veľkú pozornosť a pridáva dávku adrenalínu pre všetkých prítomných.“

Režisérom javiskovej adaptácie je Marián Amsler, hlavnú rolu Fabriceho si zahrá Alexander Bárta.

Premiéru hry Štvorec si budete môcť pozrieť v sobotu 2. februára 2019 v novej budove SND v Bratislave. Rozpis všetkých predstavení nájdete na stránkach SND.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. januára 2019

+