MojElektromobil

Spoločnosť Walmart oznámila, že do roku 2028 chce vlastniť flotilu nákladiakov, ktorá bude poháňaná len alternatívnym pohonom. V novembri minulého roka spoločnosť objednala 10 Tesla Semi nákladiakov, no teraz plánuje doobjednať ďalších 30 kusov. So 40 elektrickými nákladiakmi bude spoločnosť vlastniť jednu z najväčších flotíl elektrických nákladiakov na svete. Do roku 2022 by chcela vlastniť minimálne 20 percent vozidiel na elektrický pohon.

Prvých 20 týchto vozidiel bude použitých na základni Mississauga v Ontáriu. Druhá polovica bude putovať do plniaceho centra Surrey v Britskej Kolumbii, ktoré by malo byť otvorené práve v roku 2022.

„Stále hľadáme inovatívne spôsoby, ako chrániť životné prostredie a znížiť vplyv našej spoločnosti naň. Využívanie elektrických nákladiakov je jedným z týchto spôsobov.“ Povedal John Bayliss zo spoločnosti Walmart. „Tým, že do roku 2022 bude 20 percent našich vozidiel elektrických a v roku 2028 všetky, naša práca bude bezpečnejšia, inovatívnejšia a udržateľnejšia.“

Tesla Semi

Tesla hovorí, že model Semi prinesie šoférom lepší zážitok, viac bezpečnosti a samozrejme, spoločnostiam zníženie nákladov na prepravu tovaru. S dojazdom 800 kilometrov (pri plne naloženom návese a diaľničnej rýchlosti) dovolí šoférovi zájsť do cieľa, vyložiť náklad a vrátiť sa späť bez nutnosti dobíjania. S maximálnym nákladom 36 ton dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h v priebehu 20 sekúnd. Regeneratívne brzdenie zase dokáže vrátiť batérii až 98 percent kinetickej energie. Nákladiak disponuje aj množstvom kamier, ktoré eliminujú slepé miesta a pomôžu vodičovi lepšie sa orientovať v priestore.

Zdroj: electriccarsreport.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. septembra 2018

+