MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 11. septembra 2018

Tesla usilovne pracuje na zvýšení produkcie Modelu 3, no minulý týždeň nebol práve najlepší. Automobilka dokázala vyrobiť 4600 nových elektromobilov, z čoho bolo 3100 práve Modelov 3.  Týždeň predtým Tesla dokázala vyrobiť 6400 modelov, z ktorých bolo 4300 Modelov 3. Najjednoduchším vysvetlením zníženej produkcie je to, že minulý pondelok bol v USA sviatok, ktorý sa výraznejšie podpísal pod výrobu.

Náš tip
TESLA V JÚNI ZAZNAMENALA NEDOKONALOSTI VO VÝROBE 4300 KUSOV MODELU 3

Najlepší štvrťrok v histórii

Počas tretieho štvrťroka 2018 zatiaľ automobilka vyprodukovala 57 600 vozidiel. 37 800 z nich bol Model 3. Produkcia Modelu S a Modelu X zostáva viacmenej nezmenená, Tesla sa sústreďuje hlavne na zvýšenie produkcie Modelu 3. Riaditeľ automobilky, Elon Musk povedal, že toto bude najlepší štvrťrok v histórii. Vraj dokázali vyrobiť viac ako dvojnásobok elektromobilov v porovnaní s predošlým štvrťrokom.

Na Model 3 sú stále dlhé čakacie doby, no pomaly sa k svojim zákazníkom dodáva. Prvotný plán bol vyrábať 5000 modelov týždenne ešte ku koncu minulého roka, to sa však automobilke podarilo približne o pol roka neskôr. Čakacia doba sa v prípade predobjednávok na Model 3 stále predlžovala. Niektorí zákazníci dokonca predobjednávky zrušili a bola im vrátená záloha.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. septembra 2018
Fotománia

+