MojElektromobil

Tesla uviedla do predaja nový strešný nosič pre Model 3. Vec, o ktorú majitelia Modelu 3 prosili už viac ako rok. Momentálne je už úplne vypredaný.

Pri panoramatickej presklenej streche Modelu 3 nebolo jasné, ako bezpečne nainštalovať strešný nosič na prepravu bicyklov alebo lyží. Možnosť uchytenia strešného nosiča naznačovali nenápadné kotviace body označené šípkou.

Napriek tomu sme predpokladali, že to bude možné, keďže prototyp tohto produktu pre Model 3 bol videný už v roku 2017.

O viac ako o rok neskôr Tesla konečne na svojom webe tento strešný nosič ponúkla. S cenovkou 450 dolárov (397€) sa vypredal doslova za pár minút.

Opis produktu strešného nosiča na webovej stránke Tesly:

Strešný nosič Modelu 3 bol navrhnutý a skonštruovaný od základov pre maximálnu aerodynamickú efektívnosť, minimálny vnútorný hluk a vplyv na dojazd. Ultraľahký montovací mechanizmus umožňuje jednoduchú inštaláciu aj v domácnosti, časti do seba jednoducho zapadnú.

Hliníkové priečne tyče s práškovým povlakom majú odlievané časti s integrovanými zámkami.

Tesla hovorí, že nosič má nosnosť 68 kg (150 libier) a dodáva:

Hliníkové priečky na  nosiči sú vybavené T-drážkami na bezproblémové upevnenie príslušenstva ako sú nákladné boxy, boxy na bicykle alebo na lyže.

Niekoľko minút po tom, čo sa nosič objavila na internetovom obchode, Tesla označila tento produkt za „vypredaný“. Firma zatiaľ neoznámila, kedy bude opäť k dispozícii.

Názor redakcie

Vzhľadom na to, že sa Model 3 predáva na americkom trhu už vyše roka, je toto uvedenie pomerne oneskorené. Na druhej strane prichádza ešte pred zimnou sezónou, kde práve lyžiarom uľahčí život.

Na trhu už existujú aj strešné nosiče na báze prísaviek (SeaSucker) za podobnú cenu, avšak práve u samotných prísaviek hlásia majitelia ich skoré opotrebovanie. Náhradné prísavky sú k dispozícii, no vôbec nie sú lacné. Práve oficiálne strešné nosiče od Tesly by mohli pomôcť tento problém vyriešiť.

Ak uvidíte fotky od majiteľa tohto strešného nosiča, neváhajte kontaktovať našu redakciu.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Naživo: Európske ceny Modelu 3 budú čoskoro známe


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. decembra 2018
Zdroj: electrek.co

+