MojElektromobil

Kalifornská automobilka Tesla v noci z pondelka na utorok opäť aktualizovala svoj online konfigurátor. Zmeny nastali tak v cenách, ako aj v možnostiach výbavy všetkých aktuálnych modelov. Niektoré veci zlacneli, iné naopak zdraželi.

Za posledný rok Tesla viackrát upravovala ceny svojich modelov, a to najmä v USA, keďže sa federálna daňová úľava na kúpu elektromobilu postupne znižovala. Federálna úľava sa znižuje pre každú automobilku po dosiahnutí 200 000 dodaných elektromobilov.

Chaotické zmeny?

Automobilka taktiež pridávala a odstraňovala rôzne verzie svojich modelov 3, S a X. Zmeny môžu na prvý pohľad pôsobiť chaoticky, no zrejme opak je pravdou a Tesla veľmi dobre vie čo robí.

Teraz ponúka len verzie Long Range (najvyšší dojazd) a Performance verziu (najvyšší výkon) Modelu S a X.

Cena Modelu S teraz začína na 87 000 € a Model X na 92 700 € s DPH (Rakúsko). Tesla naoko vymazala Ludicrous režim, avšak naďalej ponúka jeho schopnosti (zrýchlenie 2,6-sekundy z 0-100 km). Aktuálne je toto šialené zrýchlenie v štandardnej výbave pre všetky Performance verzie Tesly Model S a Model X.

Verziu sedanu Model S „Standard Range“ zrušila Tesla 3 týždne po jeho predstavení. Následne ho opäť zaradila do ponuky a dnes opäť z ponuky zmizla. To môže naznačovať prichádzajúcu zmenu v ponuke batérii. Tesla dodnes používa v batériach Modelov S a X staršie články 18650, kým v Modeli 3 používa novšie články typu 2170, obe od Panasonicu. Klebety naznačujú príchod novšej, lepšej a ľahšej batérie z vlastnej výroby Tesly, čo by po prebratí Maxwellu bolo logickým krokom.

Tesla nedávno zmenila aj základnú farbu laku z čiernej na perleťovú bielu. Farba „Pearl White Multi Coat“ bola za príplatok 2 100 € a dnes je v cene automobilu.

To isté platí aj pre Model 3, ktorý vidí aj niektoré možnosti a zmeny cien:

Základná verzia Modelu 3 na webe Tesly je stále Standard Range Plus a stojí 45 700 EUR s DPH.

Automobilka potvrdila portálu Electrek, že Model 3 Standard Range (bez Plus) je v Severnej Amerike stále v ponuke, avšak len na vyžiadanie.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. júla 2019

+