MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 15. februára 2018

Spoločnosti Tesla sa zrejme podarilo nahnevať niektorých fanúšikov – a možno aj odohnať potencionálnych kupcov. Problémom je ďalšie oneskorenie dodania batérií so štandardným dojazdom. Pôvodne mali byť k dispozícii začiatkom roka 2018, teraz je v konfigurátore poznámka – koncom roka 2018.

Čo sa stalo s ľudovým elektromobilom?

Tesla Model 3 mal byť dostupný s 50 a 75 kWh batériami. Tie využívajú rovnakú architektúru, no rozdielny počet článkov. Nuž a doteraz bol na výber len drahší vyriant, ktorý sa podpísal aj na vyššej cene auta o 9-tisíc dolárov. Keď sa teda skloňuje Tesla Model 3 spolu s jej výhodnou sumou zhruba 35-tisíc dolárov, je to mierne zavádzajúca informácia. S aktuálne dostupnou len drahšou verziou batérie a spolu s ďalšími faktormi je tak cena Tesla Modelu 3 asi na sume 49-tisíc dolárov.

Vyššia suma tohto pôvodne zamýšľaného “ľudového elektromobilu” by teda od seba mohla odohnať záujemcov. Je totiž otázne, či im je momentálny niekoľkotisícový príplatok „hodný sexi mena Tesla“. Za nižšiu sumu sa totiž môžu už teraz poobzerať po lacnejších elektromobiloch.

Alternatívy, ktoré sú dostupné

V každom prípade, stále je tu aj možnosť premyslieť si ďalšiu alternatívu. Ak si človek objedná hoci aj drahší variant – chce sa mu naň čakať? Na tento elektromobil je totiž ešte stále istá čakacia doba. Možný klient si tak môže premyslieť, či sa tiež nepustí napríklad o niektorého iného z elektromobilov, ako napríklad Nissan Leaf, Hyundai Ioniq EV, Volkswagen e-Golf, Tesla Model S, Chevy Bolt EV.

Nuž, uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Možno budeme prekvapení a ľudia zostanú tak či tak pri značke Tesla…

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

15. februára 2018
Fotománia

+