MojElektromobil
Slavo Dzuričko 1. mája 2018

Už v priebehu roka 2017 sa objavili prvé sťažnosti na nedokonalosti karosérie cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla Model 3. Niektorí majitelia totiž spozorovali nedostatky v lícovaní jednotlivých dielov karosérie či iné jemné zaváhania v interiéri. Teraz automobilka tvrdí, že jej procesy zabezpečili elimináciu podobných nedokonalostí hneď o 40%.

Náš tip
AUTOPILOT TESLY MODEL 3 ZAČÍNA ODOSIELAŤ DÁTA ZO SENZOROV DO PROGRAMU NA VYHODNOCOVANIE ÚDAJOV

Tesla Model 3 a nedostatky

V nedávnom e-maily pre zamestnancov spoločnosti Tesla povedal svoje na margo tohto problému aj CEO Elon Musk. V správe tvrdí, že Model 3 musí byť navrhnutý a postavený so skutočne vysokou presnosťou. A to dokonca až tak, že ak majiteľ elektromobilu zmeria jednotlivé súčasti, a tie sa budú odlišovať od špecifikácií Modelu 3, znamená to jednoducho, že jeho meradlo je nepresné. Elon Musk tak dáva jasne najavo cieľ zvyšovania kvality výroby automobilky Tesla.

„Od spustenia dodávky Modelu 3 sme sa sústredili na zdokonaľovanie a ladenie procesov výroby dielcov i karosérií. Výsledkom toho je, že štandardná odchýlka všetkých medzier a súčastí v celom vozidle sa zlepšila v priemere o takmer 40 %, a to s osobitnými vylepšeniami v oblasti kufra, zadných svetiel a zadného panelu.V súčasnosti sú medzery v rámci Modelu 3 konkurencieschopné s modelmi Audi, BMW a Mercedes, ale v duchu neúnavného zlepšovania pracujeme aby boli ešte lepšie.“ – hodnotí vo vyjadrení automobilka Tesla.

Vo všeobecnosti je však takisto mnoho spokojných majiteľov elektromobilu Tesla Model 3. Portál electrek takisto hodnotí skúsenosti s Modelom 3 (z roku 2017) pozitívne a nedokonalosti na karosérii či v interiéri na danom kuse vozidla nenachádzajú. Tesla však má ešte priestor, aby napravila dobré meno svojho cenovo dostupnejšieho elektromobilu.

Zdroj: electrek.co

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. mája 2018
Fotománia

+