MojElektromobil
Slavo Dzuričko 18. mája 2018

Práve vozidlo rýchleho zásahu v prípade záchranárskej služby bude novou výzvou pre elektromobil Tesla Model X. Upravený elektromobil pre tieto služby bol predstavený na špeciálnej konferencii Rettmobil 2018 v Nemecku. Za postavením tohto vozidla stojí holandská záchranná služba UMCG Ambulancezorg. Vozidlo sa tak pridá k svojim súrodencom, ktorí sa nachádzajú už aj v radoch polície a hasičského zboru v rôznych kútoch sveta.

Náš tip
TESLA OPÄŤ ŠOKUJE. MODEL X POTIAHOL EXTRÉMNE ŤAŽKÝ BOEING 787 | VIDEO

Tesla Model X a záchranná služba

Zatiaľ nepoznáme konkrétne detaily o novom elektrickom záchranárskom vozidle. Tesla by však mala ponúknuť dojazd na úrovni 475 kilometrov na jedno nabitie. Takmer meter úložného priestoru, celkovo 88 cm, môže byť použitých na rôzne nevyhnutné vybavenie v rámci pohotovostného vozidla určeného pre rýchly zásah.

„Jeden z dôležitých krokov pre udržateľné núdzové služby  v Holandsku. Preberáme zodpovednosť!“ – uverejnila spoločnosť, ktorá vozidlo vytvorila, prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Pravdepodobne ide o prvé vozidlo Tesla, ktoré bude takto profesionálne vybavené pre záchranárske zložky rýchleho zásahu. Zároveň však môže ísť o sľubný začiatok na poli elektrifikácie sanitných vozidiel. Elektromobily Tesla sú obľúbené aj v ostatných núdzových zložkách. Prijali by ste obdobné elektrifikované vozidlá do týchto služieb aj na Slovensku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. mája 2018
Fotománia

+