MojElektromobil
eAutoportal 23. mája 2017

Niet pochýb o tom, že elektromobil Tesla Model X, ktorého cenovka sa pohybuje v rozmedzí 80 až 140 tisíc eur, sa radí do kategórie prémiových vozidiel. Veď tieto automobily sa postarali tento rok o rozvoz najväčších filmových hviezd k oscarovému červenému kobercu. Model X vlastní množstvo celebrít, ktoré si môžu dovoliť hocaké auto. Jedným z posledných VIP majiteľov je napríklad rapper Snoop Dog. Takže Model X môžeme pokojne označiť aj prívlastkom „coolový“.

Náš tip
Slávne osobnosti, ktoré vlastnia elektromobily značky Tesla
 
Stačí otvoriť zadné krídlové dvere Falcon Wings a hneď viete o čom je reč. Avšak Tesla Model X nie len mestským SUV na predvádzanie seba, moderných eko-technológii či v prípade verzie P100D, aj extrémneho výkonu. Je to aj veľmi užitočný pracant.

O tom, že Tesla Model X nie len „kočom“ pre bohaté paničky, ale aj užitočným „vozom“, nás presvedčil rakúsky vinár Anton Bauer. Ten využíva svoju snehobielu Teslu Model X 90D za 100 000 € na poľnohospodárske práce. Vzhľadom na zložitý terén, v ktorom sa pohybuje, supluje v podstate traktor.

Ťažná sila až  2 250 kg

Vďaka elektricky výsuvnému ťažnému zariadeniu dokáže utiahnuť príves s hmotnosťou až 2 250 kg. To platí pri konfigurácii s 20″ diskami. Pri 22″ sa podľa Tesly znižuje ťažná sila na 1 580 kg. Pán Bauer použitím 19″ diskov „Cyclone“ a zimných pneumatík Pirelli Scorpion, zrejme túto užitočnú hmotnosť ešte navýšil. Spomínané kolesá sa obvykle používajú v prípade sedanu Model S.

Zdroj: electrek.co

23. mája 2017
Fotománia

+