MojElektromobil
Tomáš Gurský 3. októbra 2018

Najpredávanejším autom v Nórsku za mesiac september 2018 sa stala Tesla Model X. Predbehla nielen svoju elektromobilovú konkurenciu, ale aj všetky hybridy a autá so spaľovacím motorom. 

V prvej päťke nájdeme iba jedno fosílne auto, Volvo XC60. Aj to sa však v Nórsku predáva prevažne vo verzii plug-in hybrid.

Tesla obsadila v septembri prvú i tretiu priečku, s 1234 kusmi Modelu X a 782 kusmi Modelu S.  Na druhej priečke skončil Nissan Leaf s 1071 dodanými vozidlami. Ten za prvé 3 kvartály roku 2018 zatiaľ vedie. Na štvrtom mieste skončilo BMW i3, a až na piatej priečke nájdeme auto v kombinácii so spaľovacím motorom, Volvo XC60.

Veľký podiel elektromobilov v Nórsku dokazuje, že aj rýchla adaptácia vozidiel na elektrický pohon neznamená žiadne vážnejšie problémy so stabilitou energetickej sústavy, či s obsadenosťou nabíjacích staníc. Tesla samozrejme drží krok s predanými vozidlami a nielen rozširuje počet superchargerov v krajine, ale aj zvyšuje počet stojanov na existujúcich nabíjacích staniciach. Problémy ktoré Nóri hlásia sú skôr s čakacími lehotami v servisoch; ako však nedávno prisľúbil Elon Musk, vyriešenie tohoto problému je aktuálne prioritou číslo jedna. Pomôcť by malo navýšenie počtu zamestnancov vo vyťažených servisoch, spustenie nových servisných lokalít, či novopostavené logistické centrum v holandskom Tilburgu. To by malo slúžiť práve ako distribučné centrum náhradných dielov pre celú Európu.

Nórom nateraz v dobrom závidíme a veríme, že príde doba kedy sa Tesla objaví aj v rebríčkoch predajnosti na Slovensku, napríklad s lacnejším Modelom 3.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. októbra 2018
Náš tip
SÚŤAŽ | Podporte portál a vyhrajte jazdu na Tesla Model 3. Kalendár elektromobilov 2019 pre každého zadarmo

+