MojElektromobil
eAutoportal 14. novembra 2017

V lete sme vás informovali, že bývalí významní inžinieri pracujú na úprave Tesly Model S. Jej cieľom však nie je zvýšenie výkonu či dojazdu, ale prestavba karosérie zo sedanu na kombi. Model sa má dostať aj do nízko-objemovej výroby. Kolegovia z Fully Charged sa boli pozrieť na to, v akom štádiu sa projekt nachádza.  

Tesle Model S vo verzii kombi sa špekulovalo už od roku 2013. Tesla však nikdy tieto dohady nekomentovala. A tak sa musel nájsť odhodlaný investor, ktorý poveril významných britských inžinierov, aby na kombi prestavali pôvodný sedan. Tento investor je majiteľom a fanúšikom Modelu S, avšak na jeho obľúbenom vozidle mu vadila jedna vec. A to že v kufri nemôže prevážať svojho veľkého psa.

Prototyp do konca roka

Z videa od Fully Charged vyplýva, že prestavba Modelu S na kombi je už v relatívne v pokročilom štádiu. Prvý prototyp sa stavia na základe štandardného Modelu S 90D, ktorý poskytol jeden z členov tímu. Hlavným zámerom prestavby je zvýšenie praktickosti pôvodného modelu, a to bez narušenia jeho osobitého dizajnu. „Kombík“ má byť dokončený do konca tohto roku. Potom si budú môcť objednať podobnú prestavbu všetci záujemcovia.

Tak čo poviete, bude mať tento projekt úspech? Ktorá verzia Modelu S by viac vyhovovala vašim potrebám?

Zdroj: Fully Charged cez insideevs.com

14. novembra 2017
Fotománia

+