MojElektromobil
eAutoportal 2. augusta 2017

Fanúšik Tesly Jason Hughes si všimol „zamlčanej“ kamery integrovanej do držiaka stredového spätného zrkadla, ktorá smeruje do kabíny Tesly Model 3. Zaujímavé je, že sa o nej Tesla a ani Elon Musk doteraz nezmienili. Na čo teda slúži?

Portálu Electrek sa podarilo v Tesle zistiť, že táto kamera je zatiaľ neaktívna. Sfunkčnená má byť až v rámci jednej z budúcich aktualizácií. Tesla sa však k jej využitiu odmietla vyjadriť.

Nedávno sme vám priniesli článok o startupe Nauto, ktorý vyvíja systém autonómneho riadenia, a do ktorého investovali automobilky BMW, Toyota a GM. Práve tento autonómny systém sa líšil od doteraz známych systémov kamerou, ktorá sleduje vodiča a tomu prispôsobuje autonómne riadenie. A to by mohlo byť vysvetlenie aj pre Autopilota od Tesly.

Náš tip
Tesla Model 3 v porovnaní s Volvom S60 pri bočnom náraze | VIDEO

Big Brother?

Odborníci na autonómne systémy sa zhodujú, že táto kamera by sa mohla používať v prípade autonómneho riadenia 3. úrovne, kedy by bol vodič akousi zálohou pre riešenie kritických situácií. Vďaka kamere by bol systém schopný dostatočne skoro informovať vodiča, aby prebral kontrolu nad vozidlom.

Alebo naopak, autonómny systém by mohol prebrať riadenie vždy, keď vyhodnotí, že vodič nevenuje riadeniu dodatočnú pozornosť. Ďalším vysvetlením, keďže kamera nie je orientovaná len na vodiča, by mohli byť car-sharingové služby v rámci siete Tesla Network. Kamera by zaznamenávala zákazníkov a bola by tak akýmsi veľkým bratom, ktorý by dozeral na „transakcie“ a dianie v kabíne.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. augusta 2017
Fotománia

+