MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 20. januára 2018

Spoločnosť Elona Muska postupne dopĺňa do svojho online konfigurátora Tesla Model 3 ďalšie možnosti. Aktuálne je totiž cena auta vyššia, ako sa sľubovalo na začiatku.  Problém je v tom, že klient si doteraz nemohol zvoliť niektoré z lacnejších možností, ktoré už mali byť v konfigurátore dostupné. Nedostali sa skrátka zatiaľ do výroby.

Konečne 2 typy batérií

Tesla Model 3 mal byť dostupný s 50 a 75 kWh batériami. Tie využívajú rovnakú architektúru, no rozdielny počet článkov. Nuž a doteraz bol na výber len drahší vyriant, ktorý sa podpísal aj na vyššej cene auta. Jeden z držiteľov rezervácie na Tesla Model 3 však už obdržal pozvánku, aby si nakonfiguroval auto podľa svojej chuti – a tu sa už nachádzala aj možnosť “Standard Battery Pack”, ktorá má byť dostupná na jar 2018. Navyše, vylepšení sa dočkal aj interiér auto a autopilot.

Na ceste je aj Model 3 s duálnym motorom

To však nie je všetko. Už minulý rok sa hovorilo o Tesla Model 3 s duálnym motorom, respektíve s duálnym pohonom štyroch kolies. Každý elektromotor má nastarosti jednu nápravu, čo zefektívňuje kontrolu nad výkonom na koleso, ale aj optimalituje motor pre rôzne funkcie. Čo je tiež dôležité, môže to viesť k väčšiemu dojazdu pri využití rovnakého množstva energie.

Vyzerá to tak, že duálny motor príde do konfigurátora Modelu 3 skôr, ako sa očakávalo. Aktuálne to má byť na jar 2018 a nie v lete 2018. Čo-to naznačujú obrázky v konfigurátore:

Zdroj: electrek.coelectrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. januára 2018
Fotománia

+