MojElektromobil
Slavo Dzuričko 14. mája 2018

Cenovo dostupnejšia alternatíva od spoločnosti Tesla, elektromobil Tesla Model 3, by mal byť podľa najnovších informácií k dispozícii na objednávku už budúci týždeň. Predošlé informácie pritom naznačovali príchod tejto konfigurácie približne v priebehu júla 2018. Tento mesiac však bude určený pre štart produkcie novej verzie.

Náš tip
TESLA PRINÁŠA ĎALŠIU SOFTVÉROVÚ AKTUALIZÁCIU NA MODEL 3. NECHÝBAJÚ NOVÉ FUNKCIE

Tesla Model 3 a duálny elektromotor

Informácie o vypustení konfigurácie s duálnym elektromotorom sa objavili na sociálnej sieti Twitter. Konkrétne informácie priniesli odpovede z účtu výkonného riaditeľa spoločnosti Tesla. Elon Musk odpovedal svojim sledovateľom aj na ďalšie otázky. Produkcia verzie s duálnym motorom by mala začať podľa avizovaného plánu v júli tohto roka. V rovnakom časovom spektre by mohla prísť aj verzia s bielym interiérom. Vzduchové odpruženie následne zavíta do útrob elektromobilu Tesla Model 3 pravdepodobne až na budúci rok.

„Vzhľadom na doterajší pokrok a nadchádzajúce opatrenia na ďalšie zvyšovanie kapacít očakávame, že výrobná miera Modelu 3 bude rýchlo stúpať počas druhého štvrťroka. Tesla sa naďalej zameriava na produkciu približne 5 000 jednotiek za týždeň a za tri mesiace položí základy pre tretí štvrťrok, aby získala dlho hľadanú ideálnu kombináciu veľkého objemu, dobrého hrubého zisku a silne pozitívneho prevádzkového toku peňazí.“ – hovorí vyjadrenie automobilky Tesla vzhľadom na prvý štvrťrok roka 2018.

Aktuálne však nepoznáme všetky technické špecifikácie daného „duálneho“ elektromobilu Tesla Model 3 a ani prípadné konfigurácie akumulátorov s odhadovaným dojazdom vozidla. Viac informácií sa dozvieme pravdepodobne už v priebehu budúceho týždňa, kedy by možnosť objednávky verzie s duálnym elektromotorom mala byť oficiálne spustená.

Zdroj: insideevs.com, titulná fotografia: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. mája 2018
Fotománia

+