MojElektromobil
Matúš Kapusta 26. júna 2017

Továreň Gigafactory je synonymom pre odvážne, no napriek tomu dosiahnuteľné a hmatateľné ciele Elona Muska. Jedna už funguje, o ďalších Musk určite neustále premýšľa. Najnovšie informácie naznačujú, že druhá Gigafactory by mohla byť postavená v Číne, s ktorou sa Tesla údajne už dohodla.

Dohoda na spadnutie

O postavení továrne v Číne sa špekulovalo už dlhšie a v poslednom období narástlo množstvo informácií o tejto novinke. Niektoré zdroje uvádzajú, že všetko je už dohodnuté a oficiálne. Nikto z kompetentných zatiaľ nebol ochotný informácie potvrdiť a tí, ktorí ochotní boli, ešte nemajú k dispozícii overené informácie.

Náš tip
Tesla pracuje na troch nových továrňach Gigafactory, celkovo ich môže byť až 20

Tvrdenia o dohode medzi spoločnosťou Tesla a Čínou má potvrdiť aj tento obrázok, ktorý pochádza údajne z ceremónie uskutočnenej pri príležitosti osláv uzavretia spomínanej zmluvy. Znovu ale chýbajú detaily a overené informácie. Rozruchu je už ale skutočne veľmi veľa a bolo by naozaj zvláštne, keby ide o úplnú náhodu.

Tesla niečo potvrdila, niečo nie

Niečo je ale isté. Elon Musk sa s čínskym premiérom stretol asi pred mesiacom. Isté je aj to, že Tesla skutočne plánuje postaviť ďalšie továrne Gigafactory, pričom niektoré majú byť zamerané na produkciu batérií a iné na produkciu automobilov. Tá v Číne by mala patriť do druhej kategórie. Okrem toho je príznačné, že čínska holdingová spoločnosť kúpila 5 % Tesly iba pred niekoľkými mesiacmi. To by sa americkej spoločnosti mohlo hodiť pri vstupne na tento, pre Teslu doposiaľ neprebádaný trh. Spoločnosť medzi časom potvrdila, že s čínskou vládou rokuje, no stále nemáme potvrdené uzavretie dohody. O tom vás prípadne budeme informovať v budúcnosti.

Zdroj: electrek

eautoportal zdielanie

26. júna 2017
Fotománia

+