MojElektromobil
eAutoportal 17. júla 2017

V piatok 14. júla sme sa zúčastnili veľmi príjemného podujatia Tesla Club Tour 2017, ktoré sa uskutočnilo v Žiline. Okrem zaujímavej prednášky p. Stanislava Kureka z Tesla Clubu Slovakia, sme sa dozvedeli zaujímavé novinky priamo z kuchyne Tesly. A to od p. Dominika Hasalu, ktorý je zamestnancom rakúskej pobočky spoločnosti Tesla. Taktiež sme sa zviezli v Modeli X 100D 

Podujatie Tesla Club Tour 2017 sa uskutočnili v príjemnom prostredí Banky Žilina. Stanislav Kurek tu najskôr odprezentoval veľmi zaujímavé témy, ktoré súvisia so spoločnosťou Tesla, ako aj jej gen. riaditeľom Elonom Muskom. Okrem samotnej Tesly tak boli na pretras témy ako Gigafactory, SolarCity, SpaceX a Hyperloop. Samozrejmosťou bola otvorená diskusia, v rámci ktorej smerovalo množstvo otázok na p. Hasalu, ktorý pracuje pre rakúsku pobočku Tesly. Práve vo Viedni sa nachádza najbližší showroom, tzv. Tesla Store.

Náš tip
Novú generáciu Tesly Roadster je možné získať v rámci referral programu zadarmo

tesla club tour

Palubná nabíjačka Tesly sa dočká výkonového upgrejdu

Dominik Hasala pracuje v Tesle ako poradca pre predaj a má na starosti predovšetkým slovenskú a českú klientelu. V rámci diskusie a priamych otázok nám prezradil, že sa dočkáme 32A 3-fázovej palubnej nabíjačky, čo by znamenalo podporu nabíjania cez 22 kW AC nabíjačky. Postará sa o to upgrade súčasného Single chargeru, ktorý by tak dosahoval výkon nedostupného Dual chargeru.

Najväčšie výdavky Tesly sú za internet a Spotify

Zaujímavosťou bola informácia o tom, že najväčším výdavkom Tesly sú poplatky za streamovanú hudbu (Spotify) a internet. V tomto kontexte je tak nedávna správa o tom, že Tesla vyvíja vlastnú streamovaciu službu, teda úplne logická. Rovnako tak aj zámery ďalšej Muskovej spoločnosti SpaceX, ktorá plánuje vypustenie tisícok družíc, ktoré majú pokryť celý svet satelitným internetom.

Náš tip
Tesla Model X je najbezpečnejším SUV, aké sa kedy podrobilo crash testom

tesla club tour 2017

„Alza Tesly“ oficiálne z Tesla Store Viedeň

Spoločnosť Alza, ktorá spustila predaj elektromobilov Tesla cez svoj internetový obchod, riešila ponúkané vozidlá Model S a Model X oficiálne cez Tesla Store vo Viedni. Takisto sme sa dozvedeli, že majiteľ Alzy je vlastní elektromobil Tesla a veľkým fanúšikom elektromobility. Alza podľa neho plánuje najnovšie pridať do svojho portfólia elektromobily značky Volkswagen a Hyundai.

Počet rezervácií na Model 3 vyráža dych

V médiách stále rezonuje informácia o 400 000 až 500 000 rezerváciách na Teslu Model 3. V skutočnosti by to však malo byť 700 000 až 750 000 rezervácií. Tieto čísla tak môžu byť pre nových záujemcov o Model 3 nočnou morou.

Náš tip
Porovnanie prototypu a finálnej verzie Tesly Model 3: Čo sa zmenilo?

tesla club tour 2017

Nová 7-miestna verzia Modelu X nemusí prísť do Európy

Chcete aby bola nová 7-miestna verzia Modelu X so sklápateľnými zadnými radmi sedadiel dostupná aj na európskom trhu? Ak áno, „otravujte“ Teslu! 🙂 Dominika Hasala nám prezradil, že Tesla zatiaľ neplánuje túto verziu dodávať pre európskych zákazníkov. Podľa nwj nie je u nás o takéto usporiadanie sedadiel dostatočný záujem. Ak s tým nesúhlasíte, dajte o tom vedieť priamo Tesle. Veď tá predsa svojich zákazníkov počúva.

Tesla Factory na Slovensku?

Posledné správy o mieste výstavby európskej továrne Tesly o Slovensku mlčali. Podľa slov Stanislava Kureka, sa v kuloároch šepká, že sme stále v hre. Dominik Hasala však túto domnienku odmietol komentovať.

Na záver sme sa dočkali zvezenia na najnovšej verzii Tesly Model X s označením 100D. Jedná elektrické SUV s najväčším dojazdom na svete – 565 km podľa NEDC. O zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy sa starajú 2 elektromotory s celkovým výkonom 386 kW a krútiacim momentom 660 Nm. O samostnej jazde sa rozpisovať nebudeme, treba ju zažiť. 🙂 Možno už na najbližšej akcii Tesla Clubu Slovakia, o ktorej vás budeme určite informovať.

Náš tip
Tesla Model X „traktor“: Elektromobil do voza aj do koča | VIDEO

tesla club tour 2017Na záver sa chceme poďakovať p. Stanislavovi Kurekovi a Tesla Clubu Slovakia za možnosť účasti, ako aj p. Dominikovi Hasalovi za cenné informácie.

17. júla 2017
Fotománia

+