MojElektromobil

Tesla v priebehu budúceho roka zdvojnásobí počet svojich Superchargerov. Uviedol to v noci na dnes Elon Musk.

Zároveň potvrdil, že 3. generácia Superchargerov, ktorú začnú budovať začiatkom budúceho roka, bude nabíjať oveľa rýchlejšie.

Už minulý týždeň šéf nabíjacej infraštruktúry spomenul, že plánujú v Európe investovať do rozširovania siete viac než kedykoľvek predtým. A to napriek oznámeniu podpory CCS nabíjania, vďaka ktorému bude Model 3 vedieť rýchlonabíjať na množstve staníc ostatných komerčných prevádzkovateľov.

Zo zákulisia sme sa dozvedeli, že Tesla plánuje spolupracovať s bližšie neurčenou partnerskou sieťou rýchlonabíjačiek s výkonom 150kW a viac. Ich zoznam sa objaví priamo na displeji, a Tesla ich bude vedieť využiť aj pri navigácii.

V minulosti Elon Musk už viackrát sľúbil ambiciózne plány rozširovania siete. Je pravda že Tesla rozširuje svoje rýchlonabíjačky veľmi rýchlym tempom, no k úplnému naplneniu sľúbených počtov nedošlo. To sa teraz môže zmeniť s príchodom novej generácie ich nabíjacích staníc. Predsalen budovať najprv nabíjačku starej generácie, a o rok ju upgradovať na novú, je nákladnejšie ako pár mesiacov počkať a rovno postaviť vylepšenú verziu.

Otázkou zostávajú výkony nových nabíjacích staníc. Či zostávame pri plánoch okolo 200 – 250kW, alebo sa aj na tomto poli niečo mení. V každom prípade aj s pôvodnými plánmi vie Tesla prekonať rýchlosť 1000 kilometrov dojazdu za hodinu nabíjania.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Rýchlosť nabíjania 3. generácie Tesla Supercharger prekoná 1000 km/h

20. novembra 2018

+