MojElektromobil

Po celom svete už jazdí približne pol milióna elektromobilov značky Tesla. Modely, ktoré boli vyrobené v posledných troch rokoch, disponujú autopilotom, ktorý dokáže zbierať dáta pre asistenčný program Tesly. Automobilka informovala o tom, že vodiči už s aktivovaným autopilotom najazdili vyše miliardu míľ (približne 1,609 miliardy kilometrov).

Jedná sa približne o 10 % z celkových najazdených kilometrov všetkých elektromobilov od Tesly, v ktorých sú zahrnuté ako vozidlá bez autopilota, tak vozidlá s hardvérom, ktorý autopilota umožňuje, avšak majitelia si ho vo výbave nevybrali. Toto číslo však neznamená, že z 10 prejdených kilometrov je priemerne jeden so zapnutým autopilotom.

Spolu vyše 16 miliárd kilometrov

Z čísel, ktoré sú spomenuté vyššie vyplýva, že pol milióna elektromobilov Tesla už spolu najazdilo vyše 10 miliárd míľ (16,09 mld. kilometrov). Autopilot dokáže zbierať rôzne dáta aj bez toho, aby bol aktivovaný. Momentálne vozidlá Tesly najazdia denne vyše 30 miliónov kilometrov, väčšina z kilometrov pochádza práve z vozidiel, ktoré sú autopilotom vybavené.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Tesla budúci rok zdvojnásobí počet Superchargerov
Náš tip
Potvrdené: Tesla Model 3 príde do Európy s CCS konektorom. Prečo je to dôležité?

 

30. novembra 2018
Zdroj: electrek.co

+