MojElektromobil

Nobe 100 je ultra ľahký trojkolesový elektromobil, ktorý sa dá zaparkovať vertikálne na stenu, aby sa ušetrilo miesto pre iné automobily.

Nobe je startup so sídlom v Estónsku a snaží sa priniesť na trh elektromobil za 29 000 dolárov.

Jeho hmotnosť je iba 600 kg a výhodou tejto váhy je slušný dojazd 210 km s 21 kWh batériou. V ponuke je aj verzia s 25 kWh batériou a 260 km dojazdom. Tá je vybavená motormi v každom kolese s celkovým výkonom 72 kW, oproti 54 kW v základnej verzii.

Za nízku hmotnosť vďačí elektromobil dizajnu troch kolies a tým pádom menšiemu počtu nadväzujúcich komponentov. Ďalšou výraznou črtou je retro dizajn pripomínajúci niektoré európske trojkolky zo 70. rokov.

Podľa Nobe to bude prvý elektromobil, na ktorom bude možné jednoducho vylepšiť softvér aj hardvér.

Jednoduchá údržba a upgrade

Spoločnosť sa snaží získať peniaze na projekt prostredníctvom crowdfundingovej kampane na Indiegogo:

“Uľahčíme vám vymenu batérií, motorov a ďalšej elektroniky, počas vývoja modelu Nobe. Vaše vozidlo je mať veľmi dlhú životnosť. 

Umožníme vám tiež jednoduchú výmenu a upgrade opotrebovaných častí, alebo si môžete jednoducho zmeniť farbu, vymeniť panely karosérie za nové a recyklovať tie staré.”

Elektromobil je tak ľahký, že môže byť dokonca zaparkovaný vertikálne na stenu. Spoločnosť má na to špeciálny koľajnicový systém.

Elektromobil na stene

Elektromobil na stene

20. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+