MojElektromobil
Slavo Dzuričko 14. mája 2018

Elektrifikovaná budúcnosť automobilky Subaru by mala vyvrcholiť v priebehu roka 2021, a to konkrétne prvým plne elektrickým modelom značky. Spolu s touto novinkou bol očakávaný aj plug-in hybrid model, ktorý mal prísť už v priebehu tohto roka. Ten sa stáva realitou a Subaru uvádza model Crosstrek 2019 ako svoj prvý plug-in hybrid. Na americkom trhu by sa malo vozidlo objaviť už koncom roka 2018.

Náš tip
SUBARU A SUZUKI CHCÚ VYVÍJAŤ E-AUTÁ V RÁMCI SPOLOČNÉHO PODNIKU TOYOTY A MAZDY 2

Subaru Crosstrek 2019: Prvý plug-in hybridný model výrobcu

Subaru sa rozhodlo svoj nový plug-in hybridný model volať jednoducho „Hybrid.“ Očakávať tak môžeme názov Subaru Crosstrek Hybrid resp. Subaru Crosstrek 2019 Hybrid. Ako už bolo oznámené skôr, Subaru bude pre svoj model využívať THS (známy Toyota Hybrid System). Ten bude integrovaný do štvorvalcového motora BOXER s priamym vstrekovaním. Nebude chýbať symetrický pohon všetkých štyroch kolies a úplne nová prevodovka.

„Nový Crosstrek Hybrid udržiava všetky možnosti tradičného modelu Subaru Crosstrek. Prinesie však efektívnejšiu spotrebu paliva. Môže využívať bežný hybridný pohon, ktorý využíva palivo plus elektrickú energiu a eliminuje problémy s dojazdom na jedno nabitie, alebo je poháňaný čisto elektrickým pohonom pre lokálne dochádzanie na určité miesta.“ – hovorí vyjadrenie automobilky Subaru.

Zatiaľ nepoznáme detailné technické špecifikácie, predpoklady však poukazujú na podobné hodnoty ako v prípade vozidla Toyota Prius Prime. Na nový model Subaru Crosstrek 2019 sa už skutočne veľmi tešíme. Podľa slov výrobcu bude postavený na celosvetovo známej platforme, rovnako ako štandardný model Crosstrek.

Zdroj: insideevs.com

14. mája 2018
Fotománia

+