MojElektromobil
Slavo Dzuričko 21. mája 2018

Spoločnosť BMW Group získala povolenie na testovanie autonómnej jazdy s názvom Shanghai Intelligent Connected Autonomous Driving Test License. Toto povolenie vydáva Združenie na podporu testovania inteligentných a navzájom prepojených vozidiel (Intelligent Connected Vehicle Road Test Promotion Team). Jeho členmi sú Šanghajská mestská komisia pre hospodárstvo a informatizáciu (Shanghai Municipal Commission of Economy and Informatization), Úrad šanghajskej miestnej verejnej bezpečnosti (Shanghai Municipal Public Security Bureau) a Šanghajská miestna komisia pre dopravu (Shanghai Municipal Transportation Commission).

Náš tip
PREDAJ ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL SPOLOČNOSTI BMW STÚPOL V APRÍLI O 52 %

bmw i8 dvere

Spoločnosť BMW Group sa tak stala prvým zahraničným výrobcom automobilov, ktorý v Číne získal povolenie na testovanie autonómnej jazdy v bežnej premávke.

„Spoločnosť BMW Group sleduje svoju stratégiu vývoja Pre Čínu v Číne. Vybudovali sme tu kompletný systém vývoja zameraný na potreby miestnych zákazníkov. Pomáhajú nám pri tom vývojové centrá v mestách Peking, Šanghaj a Šen-jang. Je pre nás veľkou poctou, že sme sa teraz stali prvým zahraničným výrobcom, ktorý v Číne získal povolenie na testovanie autonómnej jazdy v bežnej premávke. V súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardami chceme výrazne pomôcť k miestnemu rozvoju autonómnej jazdy a tým aj k dosiahnutiu bezpečnejšieho, úspornejšieho a pohodlnejšieho systému dopravy.” – povedal Dr. Martin Sautter, Senior Vice President, R&D Center BMW Group, BMW China Services Ltd.

Čínsky Šanghaj

Čína predstavuje autonómnu jazdu ako súčasť čoraz populárnejších inteligentných prepojených vozidiel (Intelligent Connected Vehicles – ICV). Aktuálna iniciatíva Moderné mesto, moderná Čína znamená, že Čína zohráva pre vývojový program spoločnosti BMW Group v rámci autonómnej jazdy kľúčovú rolu. Značka BMW tieto zmeny predpokladala. Bola zároveň prvá, ktorá už v roku 2016 v meste Čcheng-tu na špeciálne určenej diaľnici a pod dohľadom vlády predviedla vozidlo s treťou úrovňou autonómnej jazdy.

bmw i8 interier

Šanghaj je atraktívne, inovatívne mesto, ktoré perfektne vyhovuje víziám spoločnosti BMW Group o mobilite budúcnosti. Preto v tomto meste realizuje čínske vývojové centrum testy autonómnej jazdy úrovne 4. Spoločnosť BMW Group v Šanghaji vytvorila silný miestny tím vrátane 60 expertov na autonómnu jazdu.

V rámci povolenia nazbiera vývojový tím niekoľko petabajtov (1015, alebo aj 1 000 terabajtov) dát, ktoré budú vychádzať z aktuálnej dopravy. Tým sa pokryje prakticky celá jej komplexnosť. Údaje sa následne použijú na vytvorenie algoritmov pre strojové učenie. Tým následne vzniknú predpoklady pre adekvátne reakcie vozidiel s autonómnou jazdou na úrovni 4.

bmw i8

Testovací okruh v Šanghaji má aktuálne dĺžku 5,6 kilometra a čoskoro sa plánuje s jeho rýchlym rozširovaním. Testovaciu flotilu tvoria aktuálne modely BMW radu 7. V máji sa prevádzka začala s dvoma vozidlami a do decembra bude v Číne v prevádzke sedem vozidiel. Základnou tézou vývoja autonómnej jazdy v spoločnosti BMW Group je Bezpečnosť na prvom mieste. Doteraz majú vozidlá v Číne najazdených dovedna takmer 30 000 kilometrov v rámci testov v premávke a viac ako 200 000 kilometrov počítačových simulácií.

Zdroj: tlačová správa

21. mája 2018
Fotománia

+