MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 4. októbra 2018

Dnes sa otvoril parížsky autosalón pre verejnosť a nechýba na ňom ani značka smart, ktorá je známa výrobou malých kvalitných mestských automobilov. Samozrejme, v portfóliu automobilky nechýbajú ani elektrické kúsky. Jedným z nich je aj nový koncept smart forease. Tento model podľa výrobcu „interpretuje a stelesňuje pôžitok z jazdy v meste“.

„Sviežo nekomplikovaným spôsobom sprostredkúva smart forease pôžitok z jazdy v meste a je symbolom mestskej elektrickej mobility bez kompromisov. Pretože smart v prípade pochybností vždy volí ten dôsledný prístup. Na konci je udržateľný pocit slobody počas jazdy,“ hovorí Katrin Adt, od októbra nová vedúca značky smart.

Asi najzaujímavejším prvkom tohto konceptu je otvorená strecha. Šofér elektromobilu tak sedí pod holým nebom a môže si vychutnávať jazdu plnými dúškami. Jeho dizajn a farebné prevedenie vybočuje zo zaužívaných tradícií. Biela farba je skôr seriózna a jemne futuristická, zatiaľ čo nenápadné zelené prvky mu dodávajú charakteristický imidž.

Koncept je plne funkčný

Koncept priamo vychádza zo sériového kabrioletu EQ fortwo, takže je plne funkčný a aj jazdí. Namiesto ventilačných dýz v prístrojovej doske ponúka dva displeje. Reproduktory poskytujú kvalitný zvukový zážitok, za sedadlami sú dva bezpečnostné oblúky a jeho kľučky sú elegantne a plynulo zapustené do dverí.

Smart forease je výhľadom do elektrickej budúcnosti tejto značky. Ako prvá automobilka sa usiluje o dôsledný prechod zo spaľovacieho motora čisto na elektrický pohon. Od roku 2017 sa v USA, Kanade a Nórsku predáva len v elektrickej verzii a od roku 2020 sa tak stane aj v celej Európe. Elektrické vozidlá budú podľa predstaviteľov automobilky všetkým, len nie nudným.

Náš tip
MERCEDES-BENZ EQC: LUXUSNÉ TAPETY PRE VÁŠ SMARTFÓN ALEBO POČÍTAČ

Zdroj: tlačová správa

4. októbra 2018
Fotománia

+