MojElektromobil
eAutoportal 29. novembra 2017

Na podujatí Czechbus 2017 predstavila spoločnosť Škoda Electric svoj nový model elektrobusu Škoda E’City. Ten vznikol v spolupráci s automobilkou Iveco. Prvé objednávky smerujú aj na Slovensko, kde sa budú tieto elektrobusy využívať v rámci MHD.

Elektrický autobus Škoda E’City má modulárnu koncepciu pohonu, čo umožňuje jeho jednoduché prispôsobenie potrebám zákazníka. K dispozícii budú rôzne varianty, ktoré sa líšia dĺžkou, spôsobom nabíjania či dojazdom. Prvá verzia elektrobusu má dĺžku 12 metrov. K nej pribudne aj 10 a 18 metrový variant. Najvyšší model dokáže prejsť na jedno nabitie až 250 km. Na nabíjanie Škody E’City sa dá využiť aj trolejové vedenie.

Náš tip
Do ulíc Bratislavy, Košíc a Žiliny pribudnú elektrické a hybridné autobusy

Ako sme už spomínali, Škoda spolupracovala na vývoji svojho nového elektrobusu s automobilkou Iveco. Nejedná sa však o žiadne nové partnerstvo, keďže už v minulosti spolupracovali obe spoločnosti na vývoji trolejbusov.

„Vývoju prostriedkov mestskej hromadnej dopravy, ktorá je šetrná k životnému prostrediu sa venujeme už dlho. V posledných rokoch sa trh veľmi rýchlo mení. Elektrobusy sú veľkým trendom. Sú tiché, v mieste prevádzky bezemisné a infraštruktúra na ich nabíjanie nie je komplikovaná,“ hovorí obchodný riaditeľ Škoda Electric Radek Svoboda.

Potešiteľné je, že jeden pilotný elektrobus Škoda E’City už prevádzkuje autobusový dopravca v Nových Zámkoch a že ďalšie sa objavia v rámci žilinskej MHD.

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: vlaky.net

29. novembra 2017
Fotománia

+