MojElektromobil

Škoda e-Citigo bude prvým elektrifikovaným vozidlom tejto českej značky. Spočiatku sa ako o prvom takomto modeli hovorilo v súvislosti so Superbom, teraz je už jasné, že to tak nebude. Model Citigo E nebude len prvým elektrifikovaným, ale zároveň aj prvým elektromobilom. Poháňať ho bude čisto elektrický motor.

Ideálne mestské vozidlo

Tento nový model by mal prevziať techniku z pripravovaného Volkswagenu e-UP. Asi najväčšou novinkou bude dojazd, ktorý sa z aktuálnych 160 kilometrov predĺži až na rovných 300. Nová Škoda e-Citigo tak naďalej zostane ideálnym mestským automobilom. Pre ľudí žijúcich v meste a pohybujúcich sa taktiež prevažne v meste bude dojazd plne dostatočný. Samozrejme, zvládne aj dlhšie jazdy, no v tomto prípade je potrebné plánovanie nabíjania. Toto by mohla vyriešiť ďalšia generácia, ktorá by mohla ponúknuť dojazd až 500 kilometrov.

Plány aj do budúcna

Škoda e-Citigo by sa do predaja mohla dostať do konca roka 2019. V budúcom roku pripravuje automobilka okrem tohto elektromobilu ešte aj plug-in hybrid Škoda Superb, ktorá ponúkne klasický motor v kombinácii s elektromotorom. Konkrétne by sa malo jednať o 1,4 litvorý benzínový motor s výkonom 115 kW a elektromotor s výkonom 85 kW. Škoda má do budúcna na poli elektromobility aj ďalšie plány a plánuje uviesť ďalšie elektromobily a plug-in hybridy. Do roku 2025 by sa malo jednať až o 10 takýchto modelov.

Náš tip
ŠKODA PREDSTAVILA NOVÝ PLUG-IN HYBRID ŠKODA VISION RS | FOTOGALÉRIA

Zdroj: elektrickevozy.cz

9. októbra 2018

+