MojElektromobil
Slavo Dzuričko 2. marca 2018

Len nedávno sme vám priniesli informáciu, že súdne konanie v nemeckom Lipsku odobrilo mestám rozhodovať o zákaze vjazdu pre naftové vozidlá. V hre je hneď 10 miest, ktoré by mohli prijať toto opatrenie. Teraz sa však presunieme do Ríma. Miestny starosta mesta Rím –  Virginia Raggi – ohlásil, že chce eliminovať naftové vozidlá z historického centra a to do roku 2024.ň

Náš tip
NEMECKO BY MOHLO ZAKÁZAŤ VJAZD DIESELOVÝM AUTÁM DO VYBRANÝCH MIEST!

Zlý dopad na miestne pamiatky?

Starosta mesta Rím učinil toto vyhlásenie v priebehu tohto týždňa na konferencii Women4Climate v Mexico City. Hlavným dôvodom pre toto opatrenie je v tomto prípade obmedzenie znečisťujúcich látok, ktoré poškodzujú historické pamiatky (a mimochodom, škodia našim ľudským pľúcam).

Rím je mesto, ktorej veľkú časť kultúry a príjmov mesta tvorí cestovný ruch. Zachovanie historických pamiatok a ich správna vitalita je tak pre mesto mimoriadne dôležitá. Smog a emisie sú reálnym problémom, mesto Rím odhaduje, že 3600 pamiatok je vystavených poškodeniu práve vplyvom znečistenia problematickými látkami.

nabijanie elektromobilu elektromobilita cesko

Mesto sa pokúsilo o elimináciu týchto látok už v minulosti, keď čiastočne zakázalo vjazd vozidiel s naftovým pohonom v určitých dňoch. Táto metóda sa však neosvedčila.

Starosta tiež oznámil, že Rím bude pestovať 90 000 stromov v okolí mesta. Bude zameraný na rôzne programy na zníženie odpadu v okolí mesta. Rím je členom skupiny C40 Cities Climate Leadership Group, ktorá zahŕňa 90 miest na celom svete a predstavuje štvrtinu globálnej ekonomiky zameranej na boj proti zmene klímy.

Zdroj: electrek.co

2. marca 2018
Fotománia

+