MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 3. októbra 2018

Na parížskom autosalóne sa nachádzajú štandardné vozidlá, elektromobily, motorky a mnoho ďalších, viac či menej zaujímavých kúskov. Tento koncept od Renaultu však doslova kričí spomedzi nich. Prehliadnuť ho je jednoducho nemožné. Je stelesnením budúcnosti tak, ako ju vidí skupina Renault. Elektrický, autonómny, vždy pripojený, pripravený na mobilitu a veci s ňou súvisiace. Toto vozidlo by vraj malo poskytnúť prémiový cestovateľský zážitok.

Mobilita pre všetkých

Koncept dostal označenie EZ-ULTIMO a je tretím pokračovaním rodiny konceptov Renaultu, ktorá je zameraná na autonómnu elektrickú jazdu a možnosti zdieľania v mestách. Vozidlo je inšpirované ambíciou priniesť udržateľnú mobilitu pre všetkých.

„EZ-ULTIMO ponúka jedinečný luxusný zážitok, ktorý je možné prispôsobiť v závislosti od poskytovateľa služieb. S autonómnymi elektrickými vozidlami vstupujeme do novej vzrušujúcej éry automobilového dizajnu.“ uviedol Laurens van den Acker zo spoločnosti SVP Corporate.

Luxusné materiály

Keďže sa jedná o robotické vozidlo, ktoré je plne autonómne, pasažieri si môžu nerušene vychutnávať cestu plnú luxusu a relaxu. Široké automatické sedadlá, ktoré sa dokážu natočiť k nastupujúcim osobám zaistia bezproblémové nastupovanie a vystupovanie. Interiér je vyrobený z prémiových materiálov, akými sú koža, drevo alebo mramor. A čo vy? Páči sa vám takýto koncept?

Zdroj: electriccarsreport.com

3. októbra 2018
Fotománia

+