MojElektromobil
eAutoportal 10. októbra 2017

Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi nedávno prezentovala svoje plány v oblasti elektromobility. V rámci nich plánuje uviesť na trh do piatich rokov až 12 čistokrvných elektromobilov. Aktuálne zverejnené zámery automobilky Renault hovoria o tom, že až 8 z nich bude niesť francúzsku značku.

CEO automobilky Renault, Carlos Ghosn, uviedol, že do roku 2022 prinesú na trh celkovo 12 elektrifikovaných automobilov. Z toho bude až 8 elektromobilov. Zvyšné 4 vozidlá by mohli byť vybavené plug-in hybridným pohonom od aliančného partnera Mitsubishi. Takže až 2/3 z celkového počtu plánovaných elektromobilov aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, bude značky Renault.

Náš tip
Renault Symbioz: Elektromobil, ktorý sa stane pojazdnou izbou vašej domácnosti

renault elektromobilita plany

Autonómne riadenie, konektivita a mobility služby

Renault si zjavne v tejto oblasti verí. Jeho istota pravdepodobne pramení z výborných predajov elektromobilu Renault Zoe, ktorý sa stal najpredávanejším európskym automobilom do zásuvky za rok 2016 (21 735 ks). No a tento rok jeho medziročné kvartálne predaje stúpli o 50 %. Taktiež sa mu darí aj na slovenskom trhu, keď sa stal tunajším bestsellerom za mesiac august a aj september. Renault však nie je len o modeli Zoe. Vo svojom portfóliu má aj 2-miestne Twizy, inovované Kangoo Z.E. a tohtoročnú novinku – elektrickú verziu dodávky Master (Z.E.).

Náš tip
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi prinesie 12 nových elektromobilov

renault elektromobilita plany

Francúzska automobilka má veľké plány aj v oblasti autonómneho riadenia, konektivity vozidiel a mobility služieb. V roku 2022 má byť až 15 jej modelov vybavených systémom autonómneho riadenia nešpecifikovanej úrovne. Taktiež sa chystá angažovať v oblasti Ride-hailingu (služba na spôsob Uber) a robotizovaných taxi služieb.

Zdroj: tlačová správa

10. októbra 2017
Fotománia

+