MojElektromobil
Slavo Dzuričko 9. júla 2018

Autonómne vozidlá sú často jemne kontroverznou témou súčasnosti. Svoje projekty v tejto oblasti podniká aj francúzska automobilka Renault, ktorá aktuálne realizuje finálne testy pre autonómne riadenie svojich elektrických vozidiel Zoe.

Náš tip
RENAULT UVÁDZA 2000 ELEKTROMOBILOV PRE ZDIEĽANÚ JAZDU V PARÍŽI

Renault a autonómne vozidlá ZOE

Renault v spolupráci s Métropole Rouen Normandie (francúzskym mestom Rouen), Transdev Group a spoločnosťou Matmut pracuje na službe Rouen Normandy Autonomous Lab, ktorá bude slúžiť práve pre zdieľanú mobilitu na poli autonómnych vozidiel. Aktuálne pracuje na uvedení do prevádzky tejto služby. Podľa francúzskeho výrobcu to bude prvá služba tohto druhu v Európe. Odštartuje so štyrmi autonómnymi elektrickými vozidlami ZOE.

Očakáva sa, že flotila autonómnych vozidiel Renault bude sprístupnená v septembri tohto roku a bude prebiehať až do decembra 2019. Používatelia budú môcť volať tieto autonómne vozidlá, ktoré budú jazdiť na troch trasách do vzdialenosti 10 kilometrov, so 17 zastávkami v okrese a prepojením na systém verejnej dopravy francúzskeho mesta Rouen. Páči sa vám nápad takejto zdieľanej mobility s využitím autonómnych vozidiel? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Galéria fotografií

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. júla 2018
Fotománia

+