MojElektromobil
Slavo Dzuričko 21. mája 2018

Kráľovská svadba obsahovala podľa očakávania vozidlá z dielne domácich britských výrobcov. Jedným z nich je aj Jaguar, na ktorom novomanželia z kráľovskej svadby odchádzali. Išlo navyše o elektromobil, konkrétne o model Jaguar E-Type Zero, ktorý bol predstavený minulý rok na londýnskej udalosti Tech Fest. Tento model automobilka predstavila s prísľubom, že do roku 2020 budú všetky sériové vozidlá Jaguar plne elektrické.

Náš tip
JAGUAR I-PACE OFICIÁLNE: PLNOHODNOTNE ELEKTRICKÉ SUV! | ŽENEVA 2018
Náš tip
JAGUAR SPÚŠŤA VLASTNÝ ŠAMPIONÁT ELEKTROMOBILOV. SÚBEŽNE S FORMULOU E

Jaguar a kráľovská svadba

Model E-Type Zero, ktorý sme mohli na kráľovskej svadbe pozorovať, vychádza z pôvodného modelu z roku 1968. V určitom momente svojho predaja obsahoval tento model dokonca americký motor V8. Teraz sa vracia vo svojej plne elektrickej, modernej kráse. Vylepšený výkon oproti predošlej verzii prináša zrýchlenie z 0 na 60 míľ za hodinu (približne 96 km/h) za 5,5 sekundy (ide o sekundu rýchlejší údaj ako v prípade originálneho modelu).

Umenie automobilky siaha aj do útrob vozidla. Batériové články a hnacia súprava boli uložené do rovnakých priestorov, ako v prípade pôvodného modelu. Tieto priestory pred časom obsahovali pôvodný motor a prevodovku. Karoséria a interiér takisto dýcha v pôvodnom štýle, prichádza však modernizácia v podobe LEd svetlometov a aktualizovaných prvkov palubnej dosky.

Elektrický model používa technológiu vyvinutú pre známy elektromobil Jaguar I-Pace, ktorý sa predáva už aj v roku 2018. Spoločnosť Jaguar vyhlásila, že rozhodnutie o tom, či model E-Type Zero vstúpi do nízkeho objemu výroby automobilky, bude úplne závisieť od záujmu zákazníka.

Zdroj: insideevs.com

21. mája 2018
Fotománia

+