MojElektromobil
eAutoportal 4. októbra 2017

Nedávno sme vám priniesli uniknuté fotografie elektromobilu Porsche Mission E, ktoré pochádzali zo súkromnej prezentačnej akcie usporiadanej pre dílerov značky v Nórsku. Zaznamenaný model sa moc nelíšil od konceptov prezentovaných na autosalónoch. Tentokrát tu už ale máme špionážne zábery z testovania kamuflovaného vozidla. A v jeho prípade je odlišností zdá sa dosť.

Zo spomínanej „nórskej“ akcie unikli nielen fotografie, ale aj informácie, ktoré hovorili okrem iného o tom, že produkčná verzia Porsche Mission E nebude mať protichodne sa otvárajúce dvere. A to nám „čerstvé“ špionážne zábery potvrdili. Čo sa však až tak úplne zdá sa nepotvrdilo, je verná dizajnová podoba verejne prezentovaného konceptu a testovacích vozidiel.

Náš tip
Elektromobil Porsche Mission E dostal cenovku. Je podobná Tesle Model S 100D

Predná časť je iná alebo dobre maskovaná

Výraznejšie iná sa nám zdá najmä predná časť elektromobilu, kde sa nachádza úplne iný nárazník. Iný tvar má aj výrez kapoty. Čo sa týka predných svetiel, ťažko sa k ním vyjadriť, keďže tie sú výrazne maskované a pripomínajú súčasný model Panamera. Jeden zo záberov však naznačuje, že ich tvar by mohol ostať zachovaný. Iný nárazník nájdeme aj vzadu, pričom iný je difúzor. Celkovo pôsobí vozidlo oveľa civilnejšie, takže slová predstaviteľov Porsche o tom, že koncept je verným predobrazom pomerne futuristického konceptu, sa pravdepodobne nenaplnia.

Či je to dobre alebo nie, je na individuálnom posúdení každého z vás. Vôbec to však nemusí byť na škodu. Taktiež je možné, že automobilke Porsche sa podarilo kamuflážou výrazne oklamať naše zmysli a pod maskou sa skrýva dizajn konceptu. 🙂 Nuž, budeme si musieť počkať na oficiálnejšie zábery alebo ďalšie veľavravnejšie špionážne zábery.

Náš tip
Unikli detailné fotografie najnovšieho prototypu Porsche Mission E aj nové informácie

A čo si myslíte o rozdieloch medzi konceptom a testovacím vozidlom vy?

Zdroj: insideevs.com/motor1, fotografie: Automedia, CarPix


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. októbra 2017
Fotománia

+