MojElektromobil
Slavo Dzuričko 6. júla 2018

Po tom, čo sme si mohli prezrieť adaptáciu elektrického konceptu Mission E vo forme crossoveru, sme sa dočkali aj čerstvých renderov podoby športového elektrického kúsku Mission E Taycan. Teraz prichádza Porsche s informáciou o úprave podmienok pre predajcov či budovaní elektrickej infraštruktúry. Dôvodom je príprava nového elektromobilu.

Náš tip
PORSCHE PRINÁŠA ELEKTRICKÝ CROSSOVER AKO ADAPTÁCIU SVOJHO KONCEPTU MISSION E!
Náš tip
TOTO SÚ PRVÉ OBRÁZKY ŠPORTOVÉHO PORSCHE MISSION E TAYCAN!

Porsche a predajcovia

Zatiaľ čo Porsche už aktuálne predáva plug-in hybridné vozidlá v rámci svojho portfólia, Mission E bude to prvé plnohodnotne elektrické vozidlo. Výrobca v tomto prípade zrejme rozpoznáva rozdiel a pripravuje sa na podporu nového modelu aj úpravou podmienok. Portál Autohaus dokonca uviedol, že Porsche uzavrelo zmluvu s novým predajcom, špeciálne pre pripravovaný elektromobil.

„Pre Taycan, prvý čisto elektrický model Porsche, sa vydáva dodatočná zmluva, ktorá bude ponúknutá všetkým predajcom. Jedným z cieľov je aj rozvoj efektívnej nabíjacej infraštruktúry, ale aj kvalifikačné opatrenia a nové procesy.“ – prezrádza stanovisko nemeckej automobilky Porsche pre portál Autohaus.

Po stránke nabíjacej infraštruktúry to má nemecké Porsche rozbehnuté pomerne slušne. Samotná automobilka ohlásila viaceré projekty a je tiež súčasťou budovania siete Ionity. Tá má byť rozsiahlou, rýchlonabíjacou sieťou, pričom sa už v súčasnosti rozmiestňuje v Európe. Automobilka navyše ohlásila aj 500 nových nabíjacích staníc pre elektromobily v USA a Kanade, pričom až 189 z nich bude inštalovaných priamo na predajniach Porsche.

Zdroj: electrek.co

6. júla 2018
Fotománia

+