MojElektromobil
Slavo Dzuričko 9. mája 2018

Porsche plánuje zapracovať aj elektrické modely do svojho portfólia, a to už v najbližších rokoch. Dôkazom toho sú aj rozsiahle plány ohľadom konceptu Mission E. Ikonou nemeckej automobilky je rozhodne aj športový model Porsche 911. Tento úspešný model so zadným pohonom sa vyrába s viacerými úpravami už od roku 1963. Logicky, by sa tak očakával pokrok vo vývoji a jeho elektrická alternatíva. Tej sa však pravdepodobne nedočkáme.

Náš tip
PORSCHE: TESLA PRE NÁS NIE JE PRIAMYM MERADLOM PRE MISSION E

Porsche 911 v elektrickej verzii?

Elektrický pohon pre model 911 spomenul aj Oliver Blume, CEO automobilky, na konferencii o výsledkoch spoločnosti za uplynulé obdobie. Hovorí, že takéto vozidlo jednoducho nebude nikdy vyrobené. Rovnaké stanovisko vyplýva aj zo správy spoločnosti Automotive News Europe. Dočkať by sme sa však mohli hybridnej alternatívy. Tá by ponúkla výkon približne 700 koní a špeciálne tlačidlo práve pre prístup „k elektrickej sile.“ Hybridná verzia Porsche 911 však bude dostupná až v polovici životného cyklu tohto modelu, teda približne v polovici roku 2020.

„V roku 2016 sme spustili nový model 718 Boxster a 718 Cayman. Nie sme však v bode, kde budeme rozhodovať o tom, ako sa budú veci rozvíjať.“ – hovorí Oliver Blume, CEO automobilky, na tému elektrických modelov Porsche.

Namiesto toho sa budú elektrické ambície spoločnosti sústreďovať na výkonný Mission E, ktorý by mal ponúknuť približne 600 koní a dojazd na úrovni približne 480 kilometrov. V hre však naďalej ostávajú aj elektrické verzie ostatných modelov. Postupne by sme sa tak mohli dočkať plne elektrickej alternatívy modelu 718 Boxster či 718 Cayman.

Zdroj: insideevs.com, titulná fotografia: motor1.com

9. mája 2018
Fotománia

+