MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 22. februára 2018

Ako sme už písali, vo svete začínajú byť celkom populárne dodatočné úpravy Tesiel. Americká elektro-mobilka má totiž čo robiť, aby stíhala vyrábať sériovo všetky naplánované elektromobily a plnila svoje ciele. Na špeciálne priania zákazníkov sa tak snažia reagovať iné spoločnosti, ktoré na tom postavili slušný biznis model. Jednou z najzaujímavejších úprav je momentálne opancierovanie Tesla Model S.

Pôvodný výkon, nepriestrelné sklá

Spoločnosť International Armoring Corporation (IAC) vyrobila prvú opancierovanú Teslu Model S P100D, teda zároveň prvé elektrické obrnené vozidlo. IAC pridala Tesle extra odolnosť v podobe špeciálneho ľahkého krytia zo syntetických vlákien s názvom Armormax a balistické sklo. Vďaka tomu dosiahli, že táto Tesla je nepriestrelná – má odolať strelám z automatickej pušky, ale aj výbuchu ručného granátu. Za tým stoja aj špeciálne run-flaty upevnené na kolesách. Svoje úpravy si užil aj interiér.

Nárast hmotnosti nie je problémom

Armovacie materiály sa však podpísali na hmotnosti. Tá narástla o takmer 250 kg! Vyššia hmotnosť by sa teoreticky mohla podpísať na výdrži, teda na dojazde i na zrýchľovaní, no IAC tvrdí, že výkon nebude ovplyvnený. Jedinou väčšou funkčnou zmenou je to, že kvôli úpravám sa nedajú otvoriť okná. Ich hrúbka je aktuálne 2”.

Dôkazom, že sa projekt podaril je fakt, že na takúto úpravu čaká u IAC už ďalších 5 Tesiel. Mimochodom, kompletná úprava stála firmu 72-tisíc dolárov a 650 hodín práce.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. februára 2018
Fotománia

+