MojElektromobil

Nedávno televízia CNBC informovala, že Tesla reorganizuje časti svojej fabriky vo Fremonte z dôvodu blížiacej sa výroby novej generácie Modelu S a X a takisto výroby nového Modelu Y.

Zamestnanec Tesly teraz prezradil pár detailov. Facelift Modelov S a X má podľa neoverených informácii prísť spolu s novými elektromotormi, batériami a nabíjacím systémom.

ilustračná foto

Tri elektromotory

Prvý významný upgrade nastáva v počte motorov. Kým doteraz mali tieto modely Tesly buď len jeden (rear-wheel drive), resp. dva elektromotory (all-wheel drive), nová verzia má údajne prísť až s troma motormi.

Nový systém počíta s 2 motormi na zadnej a jedným, menším motorom, na prednej náprave, podobne ako u pripravovanej novej Tesly Roadster.

Model S aj Model X majú vďaka novej pohonnej jednotke a zníženiu celkovej hmotnosti o viac ako 150kg dosiahnuť dojazd okolo 644 km (EPA) so 100 kWh batériou. Či Tesla predstaví aj väčšie batérie zatiaľ nie je známe.

ilustračná foto

Vynovené vlajkové lode môžu potenciálne dostať aj väčšie batérie. Tesla údajne vyvíja aj nový chladiaci systém batérie, čo umožní vyšší nabíjací výkon. Batérie s novým chladením aktuálne Tesla testuje v extrémnych teplotách v púšti Mojave a v kalifornskej Death Valley (Údolí smrti).

Budú tiež kompatibilné s najnovšou verziou nabíjacej infrašktruktúry Tesla Supercharger V3 s max. nabíjacím výkonom 250 kW (ako Model 3) a očakávame aj prítomnosť CCS portu v európskych verziách podobne ako u Modelu 3.

Nová Tesla Model S a Model X by mohla byť predstavená v druhej polovici tohto roka. Je možné, že budú súčasťou tajného prekvapenia počas predstavovania Tesla Pickup Trucku. Dátum odhalenia zatiaľ stanovený nebol, v minulosti sa hovorilo o tomto lete.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. júna 2019
Zdroj: Teslarati

+