MojElektromobil
eAutoportal 1. augusta 2017

Druhá generácia Nissanu Leaf sa nám oficiálne odhalí začiatkom septembra, ale už dnes si môžeme urobiť veľmi slušnú predstavu o jeho vzhľade. Veď po mnohých „maskovaných“ záberoch konečne uzreli svetlo sveta fotografie elektromobilu bez kamufláže.  

Exkluzívne zábery sa podarilo urobiť nórskemu dovolenkárovi v Španielsku, a to priamo z hotelovej izby. Nie sú síce najlepšej kvality, avšak už na prvý pohľad je jasné, že nový Nissan Leaf 2018 sa inšpiroval konceptom Nissan IDS, ktorý bol predstavený pred vyše dvoma rokmi na autosalóne v Japonsku. Je však strihnutý, ako to už býva zvykom, do „civilnejšej“ a praktickejšej podoby. Produkčná verzia je vyššia a užšia, kolesá sú výrazne menšie a línie vozidla sa zdajú byť „hladšie“.

Náš tip
Na svete je fotografia, ktorá prináša predstavu o dojazde nového Nissanu Leaf

 

O úspechu nebude rozhodovať len dizajn

Každopádne to vyzerá, že po dizajnovej stránke je na tom lepšie ako jeho predchodca po príchode na trh. Takže z tohto hľadiska by mohol mať nový Nissan Leaf väčší úspech, avšak veľmi dôležitý bude jeho reálny dojazd, keďže za tých 7 rokov, čo je Leaf na trhu sa situácia pomerne výrazne zmenila. Konkurenčných elektromobilov je podstatne viac ako v roku 2010.

Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že základná verzia ponúkne reálny dojazd okolo 265 km. Neskôr by mala prísť verzia s väčšou 60 kWh batériou a dojazdom cez 350 km.

Všetky známe informácie o  2. generácii Nissanu Leaf nájdete na nasledujúcom odkaze:

Náš tip
Nissan Leaf – sumár článkov


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. augusta 2017
Fotománia

+