MojElektromobil
eAutoportal 31. októbra 2017

Elektromobily od Nissanu budú vedieť spievať. Technológia Canto zabezpečí elektrickým vozidlám značky Nissan charakteristický zvukový prejav. A to najmä kvôli bezpečnosti chodcov.

O tom, že je zvuková kulisa automobilov dôležitá z hľadiska bezpečnosti, niet pochýb. Presvedčili sme sa o tom viackrát počas našich redakčných testov. Veď sa nám napríklad stalo, že pri prejazde sídliskom nám do cesty vbehla matka s dieťaťom v náručí, bez toho, aby sa pozrela na druhú stranu cesty.

„Začlenenie našich elektrických vozidiel do spoločnosti, je dôležitým prvkom iniciatívy Nissan Intelligent Mobility. V tomto procese zohráva dôležitú úlohu aj zvuk. Preto sme vyvinuli technológiu Canto, ktorá má zvýšiť bezpečnosť chodcov a zabezpečiť elektromobilom Nissan charakteristický zvuk – energický, sebaistý, autentický, vyjadrujúci našu pozíciu na trhu s elektromobilmi,“ hovorí Daniele Schillaci – výkonný viceprezident pre marketing a predaj elektrických vozidiel značky Nissan.

Náš tip
Nissan predstavil koncept plne elektrického a autonómneho crossoveru s názvom IMx

Spievanie do 20 alebo 30 km/h

Názov „Canto“ môžeme preložiť z latinčiny ako „spievam“. Technológia s týmto menom mení farbu a výšku reprodukovaného tónu v závislosti od toho, či vozidlo zrýchľuje, spomaľuje alebo cúva. K aktivácii zvukovej kulisy vozidla dochádza pri rýchlostiach 20 alebo 30 km/h, v závislosti od požiadaviek konkrétneho trhu. Zvuk má byť natoľko hlasný, aby bol jasne počuteľný, zároveň však nemá príliš rušiť chodcov, obyvateľstvo a pasažierov. Posúďte sami…

Zdroj: tlačová správa

31. októbra 2017
Fotománia

+