MojElektromobil
Slavo Dzuričko 1. marca 2018

O zákaze vjazdu naftových vozidiel do vybraných miest sme mohli počuť už z viacerých zdrojov v minulosti. Teraz však táto problematika naberá reálne kontúry a to konkrétne na území Nemecka. Súdne konanie v Lipsku rozhodlo o tom, že mestá skutočne môžu zakázať vjazd naftových vozidiel.

Náš tip
ŠKÓTSKO PLÁNUJE DO ROKU 2032 ELIMINOVAŤ VŠETKY NOVÉ AUTOMOBILY S BENZÍNOVÝM A NAFTOVÝM POHONOM 5

A čo norma Euro6?

Najväčšiu iniciatívu prebralo v tomto prípade združenie ochrancov životného prostredia Deutsche Umwelthilfe. Spomínaný zákaz by sa mohol dotknúť až desiatich miest. V Nemecku sa nachádza aktuálne v premávke približne 15 miliónov naftových vozidiel. Pokiaľ však vozidlá spĺňajú normu Euro6, mohli by v rámci zákazu dostať výnimku, minimálne v tejto fáze opatrenia. Táto informácia však zatiaľ nebola potvrdená.

O ktoré nemecké mestá sa vlastne jedná? Z tých väčších o spomínanom opatrení uvažujú mestá ako Dortmund, Hamburg, Mníchov, Stuttgart, Kolín a ďalšie. Štart týchto opatrení by sa mal odohrať približne v septembri tohto roka. Aký máte názor na obmedzenie či zákaz vjazdu vybraných naftových vozidiel do určitých miest? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

1. marca 2018
Fotománia

+