MojElektromobil

Dnešné vystavenie Modelu 3 v prvých showroomoch v Európe sledujeme naživo. Aktuálne informácie vám budeme prinášať priebežne.

(článok sme priebežne aktualizovali)

14:25: Rozhodnutie Tesly prejsť v Európe na CCS konektor je výhrou pre všetkých. Majitelia získajú oveľa väčšie možnosti nabíjania. Môžu ušetriť kúpou lacnejšej verzie s menšou batériou, nakoľko už nebudú mať obavy z menšieho pokrytia Superchargermi. Prevádzkovatelia rýchlonabíjačiek získajú veľký počet nových zákazníkov. Čím viac budú zákazníci ich sieť využívať, tým viac ju budú môcť rozširovať. Výrobcovia nabíjacích staníc budú mať väčší odbyt. A Tesla? Tá získa ešte vyšší dopyt po jej vozidlách, väčšiu spokojnosť zákazníkov, a menej potenciálnych problémov s obsadenosťou nabíjacích staníc.

13:54: Tesla zatiaľ nepotvrdila CCS pre Model S a Model X, potvrdila iba adaptér. Je však logickým krokom a naznačuje možný prichádzajúci facelift. Pod súčasné dvierka nabíjacieho portu sa totiž CCS nezmestí.

13:36: Tesla zverejnila oficiálne rendery portu CCS v Modeli 3.

12:57: CCS konektor v Modeli 3 je oficiálne potvrdený Teslou.

12:32: Prečo je podpora CCS v Európe taká dôležitá? Prečítajte si v našom aktuálnom článku.

12:13: Väčším prekvapením než je CCS konektor v Modeli 3 je plán vyrábať CCS adaptéry. Tie sú totiž v štandarde CCS zakázané.

11:57: Podľa Auto Expressu príde Model 3 s CCS konektorom. Tesla bude ponúkať aj CCS adaptér pre existujúce Modely S a X.

11:49: Pripomíname, že vo Viedni bude Model 3 vystavený v pondelok 19. novembra 2018. Vidieť ho budete môcť v showroome v centre mesta na Wallnerstraße 3, otvárajú o 10:00.

11:05: Testovacie jazdy s Modelom 3 zatiaľ nie sú umožnené. Tesla na to upozornila už vo včerajších pozvánkach.

11:00: Tesla už púšťa do svojich showroomov aj záujemcov bez rezervácie. V prípade nárazovo väčšieho záujmu však treba rátať s čakaním, prednosť majú držitelia rezervácie.

10:53: Prichádzajú ďalšie fotografie z celej Európy (zdroj: Patrick Kägi, Tesla Model 3 Europe)

9:52: Tesla nás teda naďalej drží v napätí. Jedno je isté – ak by chcela použiť pôvodný Type 2 konektor, už by to u vystavených kusov určite urobila. Správou dňa teda zostáva dnešná oficiálna registrácia Modelu 3 u úradov v Austrálii, v ktorej sa CCS konektor spomína. Tesla používa súčasný Type 2 okrem Austrálie aj v Európe, na Novom Zélande, v Južnej Kórei a Hong Kongu.

Photoshop: CCS konektor graficky vsadený pod dvierka nabíjacieho portu Modelu 3

9:35: Z viacerých showroomov v Európe dostávame rovnaké správy – všade je vystavený americký Model 3.

8:58: Tesla otvorila brány viacerých showroomov asi o 15 minút skôr ako bolo avizované. Pomôže tak rozložiť ranný nápor záujemcov.

8:55: V prvých showroomoch sú vystavené americké modely. Nabíjací port má americký proprietárny konektor, nejde teda o vozidlá určené pre Európsky trh.

8:50: Máme prvé fotografie z Düsseldorfu:

8:48: CCS konektor sa spomína v prvom oficiálnom dokumente od Tesly, ktorým registruje Model 3 v Austrálii. Austrália používa rovnaký štandard nabíjacích portov ako Európa.

8:42: Najväčšou otázkou dňa je, aký nabíjací konektor Tesla použije v európskom Modeli 3. Špekuluje sa o použití CCS konektora.

8:34: Pred viacerými showroomami sa už vytvárajú rady záujemcov. Nie sú také výrazné ako pri spustení predobjednávok. Najväčší nápor sa očakáva pri otvorení showroomov.

8:27: Ako sme vás už včera informovali, dnes sa očakáva vystavenie Modelu 3 vo viacerých showroomoch v Európe. Stať sa tak má v Nemecku, Holandsku, Francúzsku, Taliansku, Švajčiarsku, Španielsku, Portugalsku, Švédsku, Nórsku a Belgicku. Prvé showroomy otvoria svoje brány o 9:00.

14. novembra 2018

+