MojElektromobil
eAutoportal 26. júla 2017

Napriek tomu, že automobilky BMW, Toyota a GM majú interné programy pre vývoj systémov autonómneho riadenia, investovali do rovnakého startupu Nauto, ktorý sa na autonómne riadenie pozerá trochu inak.

Startup Nauto, ktorý vznikol zhruba pred 2 rokmi a v ktorého tíme je viacero bývalých inžinierov z Tesly, oznámil zisk nových investícií vo výške 159 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je, že medzi medzi prvých investorov spoločnosti patria veľké automobilky ako BMW, Toyota a GM, ktoré pracujú aj na vlastných systémoch autonómneho riadenia.

Tie zrejme zaujal trošku iný pohľad spoločnosti Nauto na vec. Základom ich technológie sú kamery a systém na spracovanie a vyhodnotenie nasnímaného obrazu. Avšak jeho snímanie prebieha v dvoch úrovniach. Kamerový systém zachytáva nielen dianie okolo vozidla, ale aj vo vozidle. Konkrétne sa sústreďuje na správanie vodiča a tomu prispôsobuje chod autonómneho systému.

Náš tip
Riaditeľom vývoja umelej inteligencie pre Autopilota Tesla sa stal mladý Slovák

Cieľom je autonómne riadenie najvyššej úrovne

Technológia tak preberá riadenie, najmä v prípade vodičovej nepozornosti či zaneprázdnenosti. V tomto prípade a štádiu sa spája autonómne riadenie od Nauto s 3. až 4. stupňom autonómneho riadenia. Avšak aj cieľom tejto spoločnosti je dosiahnutie najvyššej piatej, plne autonómnej úrovne. V jej prípade už nebude nutná žiadna účasť vodiča na riadení, takže vnímanie vodičovho správania je len prechodnou záležitosťou.

Zdroj: electrek.co

26. júla 2017
Fotománia

+