MojElektromobil

„Spoločnosť Tesla s radosťou oznamuje, že sa budúci týždeň na trati Nürburgring zúčastní testovania v rámci podujatia Industry Pool. Naša účasť je potvrdená a zazmluvnená,“ napísala Tesla v emaile pre portál Road & Track.

„Industry Pool“ je podujatie, na ktorom výrobcovia automobilov a ich dodávatelia testujú a vylaďujú svoje vozidlá na legendárnej nemeckej trati. Časovanie kôl je počas Industry Pool zakázané – často tu dochádza k intenzívnej premávke.

Elon Musk & Nico Rosberg

Jazdiť bude šampión F1

Na testovanie najnovšieho Modelu S sa podujal šampión Formuly 1 z roku 2016 Nico Rosberg. Pravdepodobne vás neprekvapí, že Elon Musk sa na spolupráci s Rosbergom dohodol na Twitteri (obrázok vyššie).

Nico Rosberg je známy podporovateľ zelených technológií v doprave a fanúšik Formuly E.

Najnovšia verzia Modelu S

Muska k testovaniu na Nürburgringu vyhecoval pravdepodobne výkon nového Porsche Taycan, ktorý pokoril 20-kilometrový Nürburgring za 7:42 minút. Reagoval na to Tweetom, v ktorom napísal “Model S na Nürburgringu budúci týždeň”. Nebolo jasné, či sa Tesla na danom okruhu ukáže, keďže Nürburgring je rezervovaný aj na mesiace vopred a prichádza koniec sezóny.

Tesla však nakoniec potvrdila účasť v rámci testovania Industry Pool a Model S “Raven” je už na mieste.

Tesla Model S na trati

”Raven” verzia Modelu S sa začala vyrábať len pred pár mesiacmi. Tesla v ňom vymenila elektromotor prednej nápravy za efektívnejší elektromotor z Modelu 3 a vylepšila aj ložiská kolies, ktoré majú menšie trenie. V konečnom dôsledku tak dosiahla predĺženie dojazdu až na reálnych 600 km.

Na časovku Tesly na nemeckej trati si budeme musieť ešte počkať, no toto testovanie by mohlo priniesť zaujímavé výsledky.

 

 

11. septembra 2019
Zdroj: Road & Track, The Driven, Elon Musk (Twitter)

+