MojElektromobil

Tesla Model 3 sa stal minulý mesiac najpredávanejším automobilom na jednom z najdôležitejších automobilových trhov – Švajčiarsku. Porazil nielen iné elektromobily, ale aj všetky osobné vozidlá. V posledných mesiacoch sa stal najpredávanejším elektromobilom prakticky na všetkých trhoch, na ktorých bol uvedený.

Na základe údajov registrovaných automobilov Tesla dodala v marci vo Švajčiarsku 1 094 vozidiel Model 3 – porazila tak dlhoročné bestsellery ako Škoda Octavia (801 kusov) a Volkswagen Golf (546).

Vďaka Modelu 3 Tesla má už teraz vyššie čísla, ako za celý rok 2018:

Švajčiarsko je už dlho dôležitým trhom pre Teslu. Automobilka tu často dodáva viac vozidiel ako na oveľa väčšom susednom nemeckom trhu. Tesla Model S bol dlho lídrom najpredávanejších elektromobilov vo Švajčiarsku.

Zdá sa, že Nemecko sa tiež zamilovalo do amerického auta, ktoré neznečisťuje životné prostredie.

Registrácie v Nemecku tiež trhajú rekordy a v marci 2019 zaznamenala značka rast +453%.
(Zdroj: X Auto cez Kraftfahrt-Bundesamt (KBA))

Kraftfahrt-Bundesamt (KBA) – Spolkový úrad pre motorovú dopravu Nemecka – zverejnil štatistiky o registrácii automobilov za marec, ktoré tiež porovnávajú medziročný pohyb za konkrétny mesiac – Tesla je jedinou automobilkou s trojciferným medziročným rastom.

V marci vzrástli registrácie vozidiel Tesla o + 453% v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka, čo spôsobilo najmä, príchod prvých kusov Modelu 3 vo februári. Celkový počet Tesiel v Nemecku v mesiaci marec je 2 367.

Zdá sa, že s druhým štvrťrokom sa tento trend bude len zvyšovať. Podľa správ je Tesla Model 3 v Nemecku takmer vypredaný a spoločnosť čaká na príchod nových zásielok vozidiel.

Nové štatistiky o registrácii vozidiel v Nemecku za mesiac marec a 1.kvartál 2019;
v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2018 (Zdroj: Kraftfahrt-Bundesamt (KBA))


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. apríla 2019
Zdroj: EVannex, Electrek

+