MojElektromobil
Slavo Dzuričko 22. mája 2018

Investícia smeruje k továrni automobilky Mercedes-Benz vo francúzskom meste Hambach. Suma na úrovni 500 miliónov EUR by mala poputovať na vybudovanie nového kompaktného, plne elektrického modelu, ktorý sa tak zaradí do elektrifikovaného portfólia nemeckej značky.

Náš tip
MERCEDES ODHALIL DETAILY O VÝVOJÁRSKOM PROGRAME ELEKTRICKÉHO SUV – NOVÉ OBRÁZKY PROTOTYPU
Aj takto by mohol vyzerať koncept kompaktného elektrického vozidla radu EQ od nemeckého výrobcu Mercedes-Benz.

Mercedes a nový elektromobil?

Spomínaná továreň už v súčasnosti vyrába elektrické vozidlá pre skupinu Daimler, teraz však prichádza investícia práve na elektromobil pod značkou Mercedes-Benz. Nemecká automobilka má totiž jeden z najagresívnejších plánov elektrifikácie spomedzi popredných výrobcov. Do roku 2022 má každý model obsahovať aj svoju plne elektrickú alternatívu. Úsilie značky by sa malo prejaviť aj prostredníctvom novej dcérskej značky EQ, vrátane pripravovaného SUV „EQC.“

„Pred 20 rokmi sme začali príkladom francúzsko-nemeckého projektu s výrobou nášho modelu v meste Hambach. Teraz urobíme ďalší krok a po prvýkrát v našej viac ako 100-ročnej histórii prinášame do tohto mesta výrobu značky Mercedes-Benz. Vďaka kompaktnému modelu EQ z Hambachu pokračujeme v našej elektrickej iniciatíve.“ – hovorí Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Nemecký výrobca konštatuje, že prípravy na nový model v továrni v Hambachu začnú už čoskoro. Pri výrobe pochopiteľne nebudú chýbať ani tie najmodernejšie technológie pre zhotovenie karosérie a tiež pre samotnú povrchovú úpravu vozidla. Aktuálne nepoznáme termín vstupu do výroby alebo ročné kapacity pre daný elektrický model. Automobilka sa však snaží priniesť viacero elektrických vozidiel do roku 2022, a tak môže byť tento termín dobrým odrazovým mostíkom.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

22. mája 2018
Fotománia

+