MojElektromobil
Matúš Kapusta 26. marca 2017

Všetko nasvedčuje tomu, že už tento rok sa dočkáme auta na vodík od svetoznámej spoločnosti Mercedes-Benz. Pribudnúť by mal nový model GLC s takýmto pohonom, ktorý je ekologicky veľmi šetrný. Automobilke sa podarilo zmenšiť motor tak, aby sa zmestil na klasické miesto, kde býva tradičný benzínový alebo naftový motor. Okrem iného sa tiež výrobcovi podarilo znížiť spotrebu platiny o 90 %.

Nový Mercedes FLC F-Celll ponúkne kombinovaný dojazd na úrovni 500 kilometrov. Z toho asi 50 kilometrov bude mať na starosti podporný elektromotor. Mercedes-Benz tvrdí, že v testovacej prevádzke autá s takýmto motorom najazdili vyše 12 miliónov kilometrov, takže je technológia dobre odskúšaná.

mercedes glc f-cell
Zdroj: Daimler

Zatiaľ nevieme, koľko bude novinka stáť. Mercedes hovorí iba o tom, že zákazníci budú určite akceptovať danú cenu. Čo to ale presne znamená, zatiaľ nevieme. Viac-menej isté je iba to, že auto by malo byť dostupné ešte tento rok, a tak sa zrejme konečne môžeme tešiť na komerčne dostupné autá s ekologickým vodíkovým pohonom.

Zdroj: AutoBlog.com, titulná fotografia: daimler.com

eautoportal zdielanie

26. marca 2017
Fotománia

+