MojElektromobil
eAutoportal 22. novembra 2017

Automobilka Mercedes-Benz oznámila, že všetky jej úžitkové vany dostanú plne elektrický pohon. Pri tejto príležitosti predstavila elektrickú verziu stredne veľkej dodávky Vito, ktorá nesie označenie eVito, pričom sa už dá objednať.

Mercedes-Benz začína postupne napĺňať svoje veľké ambície v oblasti elektromobility. Najnovším prírastkom do jej elektrifikovaného portfólia je stredne veľký van Mercedes-Benz eVito. Ten je vybavený 41,4 kWh batériou, ktorá zaručuje dojazd 150 km na jedno nabitie. Pohonnú jednotku dopĺňa elektromotor s výkonom 84 kW, ktorý dokáže elektromobil dostať na maximálnu rýchlosť 120 km/h.

Náš tip
Prvé elektrické SUV od Mercedesu je už možné rezervovať. Záujem je veľký

mercedes benz evito

Aj Sprinter a Citan

Už teraz prijíma automobilka objednávky na eVito. Na trh sa však dostane v 2. polovici roka 2018. V Mercedese aktuálne pracujú aj na ďalších elektrických „úžitkáčoch“. Ako elektromobily pôjdu do predaja nové generácie modelov Sprinter a Citan. Tie by mali byť dostupné v roku 2019. Vo vývoji je taktiež elektrický van budúcnosti Mercedes-Benz Vision Van, ktorého súčasťou majú byť 2 autonómne drony, ktoré dokážu rozviesť tovar v okruhu 10 km od vozidla.

„Sme presvedčení o nevyhnutnosti elektrického pohonu pre naše úžitkové vozidlá, a to najmä v súvislosti s ich aplikáciou v centrách miest. Elektrifikácia firemných flotíl však nemá byť samoúčelná, preto budú naše elektrické úžitkové vozidlá dodržiavať princípy rentability. Našou iniciatívou eDrive@VANs chceme ukázať, že iba komplexné riešenia mobility presahujúce samotný pohon sú skutočnou alternatívou pre komerčných zákazníkov. Model eVito je štartovacím elektromobilom tejto iniciatívy, ktorý budú nasledovať nové generácie modelov Sprinter a Citan,“ uvádza Volker Mornhinweg, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.

Zdroj: electrek.co

22. novembra 2017
Fotománia

+