MojElektromobil
eAutoportal 8. júna 2017

Pred pár dňami sme vám priniesli článok o pripravovanom elektromobile Kia Stonic. Aktuálna tlačová správa automobilky však odhalila nové skutočnosti. Stonic nebude natívnym elektromobilom, ako sme si doteraz mysleli. Najskôr príde na trh s klasickým spaľovacím pohonom a v roku 2018 pribudne do portfólia jeho plne elektrická verzia.

Okrem predstavy o vzhľade sme získali aj informáciu o veľkosti vozidla. Kia Stonic bude patriť svojou veľkosťou do segmentu B. Zaradí sa tak k malým SUV ako Mazda CX-3 či Nissan Juke a zároveň o triedu nižšie pod staršieho a väčšieho brata Sportage.

Náš tip
Kia čoskoro predstaví nové elektrické SUV so slušným dojazdom
 
Kia nám ozrejmila aj názov Stonic. Ten sa skladá zo slov Speedy a Tonic, ktoré majú údajne označovať prvú a poslednú notu hudobnej stupnice. Dúfame, že v prípade Stonicu tak získame veľa muziky za menej peňazí, a to najmä v prípade elektromobilu.

Navrhnutý pre potreby Európana

Kia Stonic má mať v porovnaní s konkurenciou nižšie ťažisko, čo by jej malo zabezpečiť lepšie manévrovacie schopnosti a elimináciu bočných náklonov pri prudšom prejazde zákrut.

kia stonic

Pri návrhu interiéru vychádzali dizajnéri z potrieb a očakávaní európskeho vodiča, s dôrazom na moderné technológie a ergonómiu. Systém HMI (Human-Machine Intreface) umožňuje ovládanie množstva funkcií vozidla prostredníctvom mobilného telefónu. Nový model ponúkne aj široké možnosti personalizácie.

Kia Stonic s klasickým pohonným ústrojenstvom pôjde do predaja v druhom polroku 2017, elektromobil príde o rok neskôr.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. júna 2017
Fotománia

+