MojElektromobil
eAutoportal 1. júna 2017

Kia vstúpila na trh vozidiel s alternatívnym pohonom v roku 2015. A to modelom elektromobilu Soul EV. O rok neskôr uviedla na trh hybrid Niro, ktorý sa teší pomerne slušnému úspechu. A tak automobilka po vzore Hyundaiu, pripravuje aj jeho plug-in hybridnú a elektrickú verziu. Plug-in hybrid príde na trh už v 3. štvrťroku, elektromobil budúci rok. A neostane osamotený. V roku 2018 totiž pribudne do portfólia značky aj úplne nové elektrické SUV Kia Stonic.

Kia Stonic bude zdieľať techniku koncernového Hyundaiu, ktorá bola prvýkrát použitá v modeli Ioniq Electric. Ten stihol počas svojej krátkej existencie na trhu, pozbierať už množstvo významných ocenení.

Náš tip
Kia nám ukázala skice modelu Stonic, ktorý príde aj ako elektromobil
kia stonic provo
Koncept Kia Provo, z ktorého má údajne vychádzať elektromobil Stonic. Zdroj: autoevolution.com

Sľubuje veľmi slušný dojazd

Kórejská automobilka si však uvedomuje, že konkurencia v segmente rastie a bude rásť aj naďalej. Preto má Kia Stonic ponúknuť reálny dojazd cez 300 km. Zabezpečiť to má batéria s kapacitou 44 až 46 kWh. Takto veľký akumulátor by mal dostať aj Ioniq Electric, a to už budúci rok. Jeho dojazd sa tak zvýši zo súčasných 200 km (28 kWh batéria) na cca 320 km. A to podľa relatívne presného štandardu EPA.

Kia Stonic sa tak stane zrejme koncernovým dvojčaťom elektrickej verzie kompaktného SUV Hyundai Kona, o ktorom sme vám nedávno priniesli článok. Stonic síce príde na trh až budúci rok, avšak oficiálneho predstavenia by sme mali dočkať ešte tento rok.

Zdroj: cleantechnica.com, titulná („spinážna“) fotografia: blogo.it

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. júna 2017
Fotománia

+