MojElektromobil
Slavo Dzuričko 2. mája 2018

Len pred pár dňami sme vám priniesli informáciu o vozidlách pre elektrický šampionát Tesla Electric GT. Teraz prichádza ďalší šampionát z dielne britskej automobilky Jaguar. Nová séria Jaguar I-PACE eTROPHY prinesie v tejto sezóne hneď 10 závodov, ktoré budú pravdepodobne kopírovať víkendy série Formula E, a tiež rovnaké mestské okruhy.

Náš tip
TESLA ELECTRIC GT OFICIÁLNE: ELEKTRICKÝ ŠAMPIONÁT SA DOSTANE AJ DO EURÓPY!
Náš tip
JAGUAR I-PACE OFICIÁLNE: PLNOHODNOTNE ELEKTRICKÉ SUV! | ŽENEVA 2018

Jaguar I-PACE eTROPHY

Prvý závod sa uskutoční už 19. mája 2018 v nemeckom Berlíne a to práve počas Formula E víkendu. Súčasťou závodu  Jaguar I-PACE eTROPHY bude 20 pretekárov na elektromobiloch plus jeden „bonusový“ VIP pretekár, ktorý bude odlišný v každom závode. Berlínsku premiéru už potvrdila aj samotná spoločnosť Jaguar, ktorá závody organizuje. Jaguar spolu so spoločnosťou Michelin oznámil aj nového partnera pre šampionát, a to M-Sport.

„Sme radi, že práve v Berlíne odhalíme nový závodný automobil Jaguar I-PACE eTROPHY a prvýkrát sme demonštrovali svoje dynamické schopnosti. Tím v závodoch Jaguar Racing a špeciálnych vozidlách (SVO) vytvára kľúčové základy pre neuveriteľne vzrušujúce majstrovstvá a sme spokojní s pokrokom nášho testovacieho a vývojového programu, ktorý zahŕňal aj úspešný test pneumatík u nášho partnera Michelin.“ – hovorí James Barclay, riaditeľ tímu Jaguar Racing.

Výrobná verzia modelu Jaguar I-Pace bola odhalená začiatkom tohto roka, no pretekárske verzie budú obsahovať niekoľko úprav. Podľa slov výrobcu nebudú chýbať nastavenia podvozku, výkonu pohonnej jednotky, riadenia energie či ladenia aerodynamiky. Séria eTROPHY sa začne s 5. sezónou ABB FIA Formula E 2018/19. Plnohodnotný závodný kalendár sa odhalí neskôr v tomto roku.

„Sme naozaj spokojní s tým, ako šampionát postupuje. Priťahujeme viac záujmov z tímov po celom svete, ktoré sa chcú zúčastniť tohto priekopníckeho šampionátu. Radi by sme tiež privítali spoločnosť M-Sport, ktorá tímu prináša bohaté skúsenosti, odborné znalosti a profesionalitu ako technický partner pre eTROPHY.“ – pokračuje James Barclay.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. mája 2018
Fotománia

+