MojElektromobil
Slavo Dzuričko 29. júna 2018

Nový elektrický model by mal byť vyrobený spoločným podnikom Chery Jaguar Land Rover Automotive Co., čo potvrdil aj výkonný riaditeľ spoločnosti. Aktuálne však nepoznáme informáciu o tom, o aký model pôjde. Elektromobil Jaguar však bude vyrábaný priamo v lokálnych čínskych továrňach.

Náš tip
JAGUAR I-PACE VIE JAZDIŤ NA VŠETKÝCH CESTÁCH – AJ OFF-ROAD | VIDEO
Náš tip
NOVÝ ELEKTRICKÝ JAGUAR I-PACE PRICHÁDZA PO PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKO!
Elektrický Jaguar I-PACE sme si už mohli prezrieť aj u nás na Slovensku.

Pôjde o verziu modelu I-PACE?

„Naše očakávanie je, že penetrácia elektrických modelov bude naďalej rásť, a to viac ako lineárne. V kombinácii s posilnením trhu s vozidlami SUV a očakávaním väčšieho rozmachu elektrických „batériových“ vozidiel uvidíte v budúcnosti na trhu ďalšie elektrické SUV vozidlá.“ – hovorí Murray Dietsch, prezident spoločného podniku Chery Jaguar Land Rover Automotive Co.

V hre je postavenie nového modelu, ktorý bude cielený špeciálne na ázijské trhy. Jednou z možností je postavenie modelu na báze benzínového modelu E-Pace. Druhou alternatívou je predstavenie špeciálnej verzie modelu Jaguar I-PACE, ktorý už poznáme. Tento elektromobil sa aktuálne vyrába v susednom Rakúsku, pričom zatiaľ informácie nenasvedčujú tomu, žeby sa jeho výroba mala rozšíriť aj na čínsky trh.

„Počas nasledujúcich troch až piatich rokov je naše zameranie pripravené na zmenu politiky pre vozidlá využívajúce „novú energiu.“ Máme veľmi podrobný plán, aby sme dokázali splniť to, čo očakávate.“

Zdroj: insideevs.com

29. júna 2018
Fotománia

+